Glimmen is hotspot snelheidscontroles
De Rijksstraatweg in Glimmen is één van de plaatsen waar geregeld wordt gecontroleerd op snelheid. Dat valt op te maken uit publicaties van Regiopolitie Groningen. Volgens Martijn Boelhouwer van het Openbaar Ministerie worden de locaties voor controles met zorg gekozen.

Hij zegt dat ongevalscijfers een rol spelen bij het samenstellen van de Black Spots waar de politie dus vaak en consequent controleert. Ook locaties zonder veel ongevallen, maar die kennelijk verleiden tot té snel rijden, kunnen tot vaste stek worden gekozen. Glimmen hoort daarbij.
De mensen die de snelheidscontroles uitvoeren (vaak in een onopvallende auto met radar) zijn geen politiemensen, maar bijzondere opsporingsambtenaren, speciaal opgeleid voor dit werk.
Een nadere kennismaking met deze controles en informatie over nut en noodzaak, staat in Haren de Krant van 26 augustus. Daarin staat ook te lezen of de apparatuur exact staat afgesteld op de toegestane snelheid, of dat er sprake is van enige coulance.
16 reacties