De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 28 augustus, 2026
Deze post is bekeken 150 keer.

dinsdag 19 oktober 2010

Nieuws:

Ondernemersfonds moet ‘freeriders’ binnenboord halen

Door: Redactie

Ondernemend Haren werkt aan de opzet van het Ondernemers Fonds Haren. Door het heffen van extra OZB op zakelijke panden in de gemeente Haren wil men dat fonds samen met de gemeente Haren gaan vullen met geld. Hierdoor wordt het mogelijk om in Haren met ruime budgetten acties te kunnen organiseren die het ondernemerschap ondersteunen en klanten lokken. In het centrum van Haren zouden bijvoorbeeld publieksacties kunnen worden opgezet met geld uit het fonds.

Rob Gomersbach van Ondernemend Haren ziet een Ondernemers Fonds helemaal zitten.

Rob Gomersbach van Ondernemend Haren ziet een Ondernemers Fonds helemaal zitten.

Rob Gomersbach, penningmeester van Ondernemend Haren, zegt dat op het fonds het ’trekkingsrecht’ geldt. Ondernemers hebben als het ware recht op minimaal het bedrag dat ze er zelf in stoppen. Maar de kracht moet natuurlijk zitten in de gezamenlijke acties.

Volgens Ondernemend Haren wordt nu de haalbaarheid onderzocht. Daarna gaat men de politiek benaderen en draagvlak zoeken bij ondernemers. Met name leden van Ondernemend Haren zullen er weinig problemen mee hebben, want in dit systeem vervalt de contributie. Maar ‘freeriders’ die zich niet willen aansluiten bij Ondernemend Haren en tóch profiteren van alle faciliteiten zullen door dit systeem als het ware worden gedwongen hun steentje bij te dragen aan een levendig winkelklimaat.

Gomersbach denkt dat het systeem pas in 2013 kan worden ingevoerd. In een stad als Leiden is het Ondernemers Fonds een groot succes, zegt hij.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.


Recente berichten