De krant die je leest van A tot Z
Zondag 23 augustus, 2026
Deze post is bekeken 185 keer.

maandag 19 september 2011

Nieuws:

Nieuwe bloemenshow in Hortus begint 14 oktober

Door: Redactie

Op vrijdag 14 oktober  wordt al weer de 7e Flower Show georganiseerd bij de Hortus Haren Holland uit de serie van acht, die inmiddels door ruim 30.000 bezoekers zijn bezocht. Deze keer gaat het om de Nerinen. Het verhaal gaat dat de bloemen ooit vanuit Zuid-Afrika aanspoelden op de kust van Guernsey.  Aan die zeereis danken ze hun naam.

Nerine, vernoemd naar de 50 prachtige dochters van zeegod Nereus. In Engeland ook wel bekend onder de naam Guernsey Lilly. De Nerine is een karakteristiek bolgewas. Onderscheidend door pure, vrouwelijke schoonheid: fraai gevormde bloemen, die glinsteren door de met zilver en goud bestoven bloembladen.

 

in 2010 trok de Nerine Flower Show in de Chinese Tuin van de Hortus enkele duizenden bezoekers. Tijdens de opening werd toen de “de Berenice”, gedoopt. Genoemd naar een van de tweeling- kleindochters van Janneke Brinkman.

 

De opening op 14 oktober zal worden verricht door mr. Eric Jansen. Hij is Algemeen Directeur van de Kamer van Koophandel Groningen, Friesland en Drenthe. Arrangeur Dries Lecke en de vrijwilligsters/leerling bloemschiksters van TerraNext hebben dan weer ongetwijfeld een betoverende Show opgebouwd. Deze show is te bewonderen tot en met zondag 23 oktober, dagelijks van 09.30-17.00 uur.

 

 

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.