De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 5 Mei, 2026
Deze post is bekeken 282 keer.

woensdag 11 december 2013

Nieuws:

VVD-fractie slaat lek: Hein Frima stapt van boord

Door: Redactie

De fractie van de VVD in Haren is vanmiddag lekgeslagen. Raadslid Hein Frima heeft ervoor gekozen uit de fractie te stappen en als eenmansfractie voort te gaan onder de naam Liberaal Haren. “Dat zal waarschijnlijk tijdelijk zijn”, zegt Frima. “Ik heb een hekel aan versplintering, maar ik heb het nu wel nodig om Harense belangen tot het eind toe te behartigen, op weg naar de fusie.” Volgens Frima zijn er fricties met zijn partij. Niet in de fractie, maar op bestuurlijk niveau. 

Volgens Hein Frima heeft hij binnen de fractie alle ruimte om eventueel afwijkende standpunten in te nemen. Maar op 25 november werd het hem wel erg moeilijk gemaakt. Tijdens een schorsing is volgens hem niet expliciet gezegd dat hij moest meestemmen met het collegevoorstel (fusie met Groningen/Ten Boer) maar nonverbaal was de boodschap duidelijk: Als het college niet haar zin zou krijgen, zou het wellicht (deels) opstappen. Frima zegt dat het tijdstip waarop het ultieme besluit genomen moest worden (1.45 uur, red) bespottelijk was. “We hadden een dag van 16 uur achter ons, er moest nog een motie in elkaar worden geknutseld en de dag erna word je wakker en vraagt je af: wat hebben we in Godsnaam allemaal besloten vannacht?” De breuk tussen Frima en de VVD vindt dus niet haar oorsprong in de gang van zaken die nacht, maar meer in de manier waarop de VVD in Haren momenteel wordt georganiseerd. “Ik wil daar verder geen concrete voorbeelden in noemen, maar het is niet meer mijn VVD, waar ik bij wil horen.

Hein Frima

Hein Frima

Met zijn fractie Liberaal Haren is Frima voor een fusie met Tynaarlo. Hij noemt het liever: Een fusie met een aantal andere forensendorpen, die een mooie buffer vormen tussen Groningen en Assen. “Ik denk dat zo’n fusie met Tynaarlo ook Haren veel meer tijd geeft om nog zelfstandig te blijven. Want er moeten provinciegrenzen worden veranderd of er komt een fusie tussen de provincies Groningen en Drenthe. Tot die tijd blijft Haren dan wat het nu is: zelfstandig. Maar ik denk dat uiteindelijk  de wens van de burgers leidend moet zijn. Er komt een opiniepeiling, dat staat in de motie van de VVD. Wat burgers willen zal moeten gebeuren.”  Frima is teleurgesteld dat uitgerekend de motie die zijn fractie indiende nogal veel verwarring heeft veroorzaakt. Hij wil er volstrekt duidelijk in zijn dat wat hem betreft de burgers van Haren bepalen met wie de gemeente samengaat. En niemand anders.

Voor 23 december moet Hein Frima beslissen of hij wil meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2014. “Ik moet daar nog over denken, hangt ook af van de reacties die ik krijg nu ik alleen verder ga. Maar het hebben van een eigen partij is geen doel. Het is een manier om doelen te bereiken. En als ik na een fusie mijzelf moet opheffen om verder te gaan met een andere partij, prima.”

 

 

 

20 reacties

zuchtje zegt:

Goed besluit van Hein om uit de partij te stappen.

Raar besluit van hem om -als je toch op stapt- de
zetel niet gewoon bij de VVD te laten, daar waar
hij thuis hoort.

Dom om jezelf voor de gek te houden dat een fusie
met Tynaarlo mogelijk is. Hein wil kennelijk Haren
isoleren, zelfstandig blijven en met niemand in zee?
Geef d’r maar een naampje aan van “liberaal”, mijns
inziens is wordt er gewoon een zeteltje gejat van de
VVD en wordt deze aan Gezond Verstand toegevoegd.

Snap niet dat Hein dit met een glimlach zomaar denkt
te kunnen doen. Deze stap zegt mijns inziens veel over
de mate van integerheid naar zijn partij.

Maria zegt:

“Tikkie voorwaarts, Hein!”

Het is ons allemaal in Haren een genoegen dat je “de ballen hebt” voor deze stap!
Nu laten zien dat je de bal hoog kan houden!
Je hebt een fanatieke F-side achter je!

Walter. zegt:

Hein, bekent kleur!
meer landschappelijk dan verstedelijk denken.
Kijk in de etalage van zijn galerie en je begrijpt waarom Hein Frima er voor gaat.
Succes gewenst.

Harenaar zegt:

Mosterd na de maaltijd, je had tijdens dw beruchte raadsvergadering je poot stijf moeten houden. Niet erg geloofwaardig met oog op je eigen politieke toekomst, wel moedig. Benieuwd wat je volgende week gaat inbrengen

joost van eden zegt:

Mijnheer frima, met respect voor het feit dat U alsnog uw eigen standpunten probeert te vertegenwoordigen in uw eenmansfractie, vraag ik mij toch af:
wat was voor U het probleem geweest als het college deels was opgestapt?
Het kan toch niet zo zijn dat U, volksvertegenwoordiger, op dat moment het voortbestaan van het college belangrijker vond, dan de belangen van de bevolking.

zuchtje zegt:

Deze stap heeft niets te maken met zijn politieke visie. Hij heeft meegewerkt aan een keuze voor herindelen met Groningen. Een juiste keuze.

Nu echter Hein niet meer het vertrouwen geniet van de VVD achterban, en niet meer genomineerd staat op een verkiesbare plaats om als volksvertegenwoordiger zijn partij te kunnen dienen, laat hij zijn ware aard wel heel erg zien.

Hij heeft in persoon gekozen vóór herindeling met Groningen en geeft daar zelfs bij aan dat hij binnen de VVD-fractie alle vrijheid had om anders te stemmen.
Nu echter het politieke doek voor Hein gevallen is, door gebrek aan achterban, komt het Hein heel goed uit om nu (pas !) aan te geven dat hij ’s ochtends op 26 november badend in het zweet wakker werd met de vraag “wat heb ik vannacht nu gedaan? Wat voor keus heb ik eigenlijk gemaakt? ” ….. Inmiddels ruim TWEE WEKEN later maakt hij deze “emotionele gedachten” bekend…
en vraagt hij zich af of hij zich nu moet aansluiten bij een andere partij? Of moet doorgaan met zijn eigen ‘liberare’ partij.

Niet zijn (Persoonlijke) keuze voor de herindeling vormt voor hem het probleem, hoewel dat natuurlijk wel sympathiek over komt voor bepaalde groepen. Neen, de werkelijke reden is dat hij binnen de VVD te weinig vriendjes blijkt te hebben en daardoor komt er een einde aan zijn politieke loopbaan. Tsja, wat doe je dan als je zoiets overkomt?

De één zal er voor kiezen om zijn termijn netjes uit te zitten en zijn verantwoordelijkheid tot die tijd gewoon te nemen.
De ander stapt op en stelt zijn zetel ter beschikking aan de partij, de partij waaraan de kiezers hun stem hebben gegeven.
Hein doet het anders, hij stapt op nadat hij het gebrek aan vertrouwen binnen eigen partij opmerkte. Verzint vervolgens een ongeloofwaardige motivatie voor zijn opstappen, neemt de zetel van de VVD mee, en kijkt uit naar partijen die een toekomst voor hem in het verschiet zouden hebben liggen….

Hein mag zich wat mij betreft ROT SCHAMEN! Gewoon je zetel inleveren! Die is niet van jou maar behoort de VVD toe.

Twee weken geleden zei Hein: VOOR en nu zegt ie TEGEN en neemt een partijzetel mee…. Ben benieuwd welke partij jou werkelijk binnen haar gelederen zou willen hebben en je écht op een verkiesbare plaats zou zetten. Betrouwbaarheid is namelijk bij de meeste partijen wél belangrijk, Hein. En het risico dat je in de toekomst er bij een andere partij met een partijzetel van door gaat lijkt mij niet ondenkbaar…

Harry zegt:

Beste zuchtje, wat pretendeer jij veel te weten over persoonlijke motieven. Helderziend? Of doemdenker?
Ja, best ellendig voor de VVD dat ze een zetel kwijt zijn nu, maar hé, als het een goede partij is dan winnen ze die toch vast wel weer terug in 2014?

Het handelen van Frima roept vraagtekens op, maar niet minder dan het handelen van de andere fractieleden in Haren. Liever een twijfelende Frima die achteraf kleur bekent dan de stoicijnse VVD/PvdA’ers die, naar mijn idee, de wens van hun achterban graag opzij zetten om zelf maar carriere te kunnen maken.

bootleg zegt:

@zuchtje

Heb je nou echt niets beters te doen dan al dat geblabla van je. Wel erg makkelijk dit! En we weten zo langzamerhand echt wel dat je bij Groningen wil. Tip: ga er lekker wonen zijn we hier in Haren van je gezeur af.

Frits zegt:

Hein heeft ook meegewerkt aan:
– verplaatsing sportvelden
– nieuwbouw gemeentehuis
– ingestemd met plannen Haderaplein
allemaal miljoenen euro’s verlies, drama voor de inwoners van Haren, wie pruimt er uberhaupt eigenlijk nog de VVD in Haren (meneer Kouwenhoven..????)

nee hoor, ik ben voor een liberale partij in Haren, maar die hebben we al, D66!

Annemarie zegt:

Goede zaak dat een echte liberaal in Haren opstaat om de mening van de Harense samenleving uit te dragen. Binnen de VVD is de laatste jaren een nieuwe koers ingezet waarbij mensen met totaal geen politieke ervaring op de lijst komen te staan. Bij de VVD gaat het de laatste tijd meer om de vriendjes dan ervaring. (Voorbeeld) is je buurvrouw vriend of vriendin aardig dan wordt ze lid gemaakt en mag je op de lijst. Bij de vorige verkiezing heeft dit veel wachtgeld gekost. Met jarenlange ervaring,veel voor de partij gedaan, veel stemmen binnengehaald wordt je zonder pardon aan de kant gezet. Het artikel in het dvhn is helder. De VVD heeft een basis gelegd om de Harener politiek te voorzien van veel mensen zonder politieke ervaring.
We kunnen er van uitgaan dat Frima deze koers niet zal kiezen. Hij heeft voldoende politieke ervaring om het liberale geluid in Haren een juiste koers te laten varen.
Een recht geaarde VVDer zal zich hier plaatselijk thuis voelen.
Liberaal Haren met ervaren bestuurders lijkt mij een uitstekend alternatief. Beter dan een lijst met personen die kortdurend lid zijn bij de partij en zich nog moeten bewijzen in de politiek.
Bovendien is het een goede zaak dat het college niet is gevallen. Dan was de samenvoeging zo zonder politieke inbreng geregeld.
Het bestuur van de VVD moet zich schamen dat ze zo met mensen omgaan.

Stop met zeuren - start met inhoud zegt:

Iemand is verliefd op het mooiste meisje van het schoolplein. De hele klas weet er van af behalve het meisje zelf, ze zit in een andere klas. Het meisje krijgt te horen dat de jongen verliefd op haar is. Maar ze heeft al voor een ander gekozen….

Kijk hoe het afloopt in het bijgaande filmpje.

http://raad.tynaarlo.nl/Vergaderingen/Gemeenteraad/2013/10-december/20:00/Intergemeentelijke-samenwerking-gemeenten-Tynaarlo–Assen—Aa-en-Hunze-en-Noordenveld-STAAN

Keuze op Tynaarlo gevallen? Democratie in twijfel getrokken? Tegen beter weten in? Hein, veel succes of moeten we meteen er meteen maar de Harense John Locke van maken.

met een wassen neus nemen! zegt:

@stop met zeuren, waarom tikt die man zijn neus aan ( code taal )

Simon zegt:

@Frits, en nu jast men er rampzalige bouwplannen door in DHE 5 & 6 en een supermarkt aan het Haderaplein door om de gaten in de schatkist te vullen en zo de missers te verhullen. Deze plannen zijn alleen maar bedoeld om snel geld in het laatje te brengen, maar zijn een drama voor omwonenden en weggebruikers, met name fietsers. Het is verkeerstechnisch gewoon onmogelijk en de leefbaarheid in de buurt staat onder druk, maar toch proberen door te drukken. Geen middelen worden geschuwd. Alles voor de centjes en de prestigeprojecten, maar niets geven om de eigen inwoners. Typisch VVD! Zeemeeuwmanagement heb ik iemand dit ooit eens horen noemen: laag overvliegen, alles eronder schijten en dan gauw verder vliegen (Kouwenhoven). Overigens vond ik Frima het enige VVD-gemeenteraadslid met een stuk fatsoen. De rest heeft er geen problemen mee om inwoners weg te zetten als lastig, of insprekers in raadsvergaderingen onbeschoft te behandelen. Horkerig gedrag is kennelijk een pre om in de VVD-fractie plaats te mogen nemen. Bij de PvdA ook trouwens….

Stop met zeuren - start met inhoud zegt:

@wassen neus, zo groot hebben we ze nog niet vaak gezien en was toch echt niet van was.

Schoolmeester zegt:

@Frits, ik neem aan dat wij de komende verkiezingen op jou kunnen gaan stemmen? Ben benieuwd naar je voorstellen en vooral naar je daden! Oh.. wacht? Nee? Je blijft liever langs de kant staan klagen.. Oh.. jammer..

Joost zegt:

Het komt op mij erg stuntelig over. Het eigen aandeel zou nog eens apart toegelicht moeten worden.

Harenaar zegt:

Hein Frima stemt op 25-11 voor voorstel B&W toevoegen aan stad. Hein Frima verkondigt 2 weken later dat zijn voorkeur ligt bij kiezen voor Tynaarlo. Beste Hein,als goed ingevoerde en ervaren politicus is het je toch al jaren bekend dat B&W Haren en jou partij de VVD bij de stad wil aansluiten? Waarom dan nu NADAT je je stem hebt laten spreken, pas roepen wat je echt vindt? Hoe geloofwaardig is dat?

Ik denk: heel geloofwaardig dat je Haren als een dorp ziet, landelijk en beter aansluitend bij Tynaarlo of zelfs zelfstandg. Heel ongeloofwaardig dat op het moment dat het er werkelijk toe doet, je niet stemt met je hart maar onder druk van B&W Haren en indirect onder druk van Provincieman Max.

Sorry Hein, op 25-11 heb je je kans gehad.

Dick zegt:

En wie betaalt zijn loon door? Juist! 😉

joop zegt:

Harenerweekblad meldt dat onze Hein een eigen partij heeft opgericht LIBERAAL HAREN. Dit wordt niet vermeld op deze site. En weer kunnen we merken dat de journalist van deze krant partijdig is.

Note redactie: Wij meldden dat als eerste reeds drie dagen geleden. Zie http://www.harendekrant.nl/vvd-fractie-slaat-lek-hein-frima-stapt-van-boord/

Jose zegt:

Hein is duidelijk geen fan van Hein

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.