De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 6 Mei, 2026
Deze post is bekeken 108 keer.

zondag 26 januari 2014

Nieuws:

Lezing Astrid Marx op 6 februari bij Boomker in Haren

Door: Redactie

“Van secretaresse tot sjamaan”, ofwel eenheid en eigenheid in het alledaagse bestaan. Astrid Marx is op uitnodiging van de Commissie Letteren van de Culturele Raad Haren te gast in Boekhandel Boomker aan de Rijksstraatweg 205 in Haren. Op donderdagavond 6 februari spreekt zij over haar zoektocht naar de verbindingen in ons bestaan. Met autobiografische verhalen en beelden laat Marx zien hoe die verbinding in ons dagelijks leven verankerd is.

 

Astrid Marx is een analytisch ingestelde vrouw met een conventionele secretaressebaan. Dan overlijdt plotseling haar man en als een week later haar zwangerschap eindigt in een miskraam en vervolgens ook haar therapeut overlijdt, vraagt ze zich af wat ze met haar leven moet en wie ze is. Haar rouwproces is de aanzet tot een zoektocht die voert langs therapieën, vorige levens en contacten met gene zijde, langs Aboriginals in Australië en Indianen in Noord-Amerika, langs tijdloze rituelen en Oosterse filosofieën. De levensvragen worden beantwoord. Ze ontdekt de verschillende lagen van haar persoonlijkheid en vindt de rust en vrijheid om er te mogen zijn zoals ze is. Ze ontdekt bovendien dat ze de sjamanistische gaven van haar grootvader heeft geërfd. Als ze op zoek gaat naar een eigen invulling daarvan, ontvouwt zich een zoektocht naar antwoorden op levensvragen, een vision quest, die vier jaar duurt en eindigt met een initiatieritueel door Elders van een inheemse stam. En ze ervaart dat de mystici aller tijden en de kwantummechanica gelijk hebben: “Alles staat met elkaar in verbinding.”

In haar lezing vertelt Astrid over deze zoektocht, zoals ook is beschreven in haar autobiografie Van secretaresse tot sjamaan – mijn weg naar eenheid.

 

Donderdag 6 februari 2014

Aanvang 20.00 uur

Astrid Marx “Van secretaresse tot sjamaan”

Boekhandel Boomker, Rijksstraatweg 205, Haren

Entree € 5,00

 

Reserveren (aangeraden) via geboektinharen@gmail.com

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.