Klachten over ongure bushalte langs A28, oplossing reeds voorhanden
De bushalte aan de westzijde van de A28 ter hoogte van Haren wekt wrevel bij (vooral) oudere reizigers. De halte zelf valt onder de verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat, het fietspad, de trappen en de tunnel worden door de gemeente Haren onderhouden. Klagende reizigers vinden de halte afgelegen en (’s avonds) sociaal niet veilig door de tunnel. Bovendien is de afstand tussen de halte en de parkeerplaats in hun ogen te groot.
De heer P.J. Schreuder uit Haren heeft het gevoel of hij in een weiland de bus wordt uitgezet en mevrouw T. Banningh vindt het ’s avonds griezelig om in de ‘middle of nowhere’ door de tunnel te lopen. Erwin Stoker van het OV Bureau kent de situatie en zegt: “Ik ken de klachten. Maar de situatie is precies zoals die destijds was bedoeld bij de aanleg. Toen vond men dit een goede oplossing. De afstand tussen de halte en de parkeerplaats is niet te groot en er zijn voorzieningen voor rolstoelen en kinderwagens.” Volgens Stoker hebben reizigers het lange tijd helemaal niet lastig gevonden, omdat buslijn 22 hen keurig afzette bij het transferium. Nu is dat veranderd. Stoker: “Nu zijn zij aangewezen op lijn 5 en die bus gaat in principe door naar Annen en Zuidlaren. Men stapt uit aan de westkant van de snelweg en de bus gaat direct weer de snelweg op.”
Er is evenwel goed nieuws te melden. Erwin Stoker zegt dat inmiddels is besloten om iedere dag meerdere bussen (lijn 5) alsnog mensen te laten uitstappen bij het transferium aan de oostkant van de A28. Het gaat komende vanuit Groningen om lijn 5 met als bestemming “P+R Haren”. Wie de dienstregeling raadpleegt kan dus speciaal voor die bus kiezen. De heer Schreuder vindt deze handreiking niet ver genoeg gaan. Hij zegt dat ook ouderen met iedere bus comfortabel en veilig naar het transferium vervoerd moeten kunnen worden.

15 reacties