De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 6 Mei, 2026
Deze post is bekeken 118 keer.

maandag 10 maart 2014

Nieuws:

OBS de Linde vindt Hertenlaan een snelweg: maatregelen gewenst

Door: Redactie

Mulberry York
Hollister Pas Cher
sac lancel solde
MBT outlet

De ouderraad van OBS de Linde aan de Hertenlaan in Haren is bezorgd over de hoge snelheid van het verkeer op de Hertenlaan

In een brief aan wethouder Berends, voorzien van handtekeningen van sympathisanten, stelt de raad dat er maatregelen nodig zijn

Per dag zijn er voor de school 4600 verkeersbewegingen, omdat deze (ooit zo rustige laan) een belangrijke oost-west-verbinding is geworden

Gemiddeld zou er 43 km/u worden gereden

De ouders en de schoolleiding memoreren tevreden dat de school is opgenomen in het project ‘veilige schoolomgeving’ en dat die maatregel al een stap in de goede richting was

Echter, zij vinden dat de inrichting van de Hertenlaan het verkeer uitdaagt om snel te rijden

“Het lijkt een gebiedsontsluitingsweg”, zeggen zij in de brief

Zij signaleren ook dat er niet wordt gestopt als mensen via het zebrapad willen oversteken

De maatregelen die de school voorstelt zouden moeten leiden tot een lagere snelheid door b

v

het versmallen van de wegen

22 reacties

Ludo zegt:

Helemaal met het schoolbestuur eens.
Zelfs voorrang verlenen aan verkeer van rechts word vaak vergeten.
Menigmaal een noodstop moeten maken.

Willem zegt:

Door dit aso rijgedrag bij een school is het niet de vraag of er iets gaat gebeuren, maar wanneer er eern ernsig ongeval gaat plaatsvinden! Zo zijn er nog een aantal andere 30 km zones waar automobilisten zich allesbehalve aan de maximumsnelheid houden, waaronder de Vondellaan, Emmalaan en het stuk Rijksstraatweg tussen de Potgieterlaan en de rotonde voor Kraaima.
Op de Vondellaan wordt verkeer vanaf alle zijwegen massaal genegeerd, terwijl die in de nieuwe situatie toch echt voorrang hebben! De enige borden die de gemeente daar heeft geplaatst zijn parkeerzone borden in plaats van duidelijke snelheidsborden. Er komen steeds meer signalen van inwoners om deze locaties veiliger te maken. Hopelijk neemt de gemeente haar verantwoordelijkheid voordat er slachtoffers vallen.

ja hoor zegt:

Er wordt inderdaad wel te hard gereden. Maar naast het opvoeden van automobilisten zou er misschien ook aandacht kunnen worden besteed aan het opvoeden van ouders. Er is een zebrapad bij de school maar veel ouders maken hier geen gebruik van. Zij zetten de auto aan de overkant van de weg en vinden het nodig om diagonaal de weg over te steken, hun kroost achter zich aan slepend dan wel loslopend kriskras over de weg. Volgens de stelling van pythagoras (a2 * b2 = c2) is de kortste weg altijd de rechte zijde. Daarnaast: goed voorbeeld, doet goed volgen. Kinderen nemen het gedrag van hun ouders over. Kortom: oversteken op het zebrapad draagt ook bij aan het verminderen van gevaar.

Bert zegt:

Naast de snelheidsbeperkende maatregelen toch maar weer het hek verwijderen op het sportpark ” de koepel ” .Tussen de Berkenlaan en de Onnerweg .

Laura zegt:

Er is op deze site al zoveel geschreven over de verkeerssituatie op diverse plekken in Haren. En daar staat meneer Berends weer. Wanneer gaat er nu echt eens wat aan gedaan worden? Begin bijvoorbeeld eens met handhaving.

De Linde heeft groot gelijk, maar er moet gezegd worden dat de ouders ook niet bepaald vrijuit gaan. Ook zij rijden hard, en parkeren op de stoep. Waarom niet gewoon op de straat geparkeerd? Dat mag daar namelijk gewoon. En het werkt meteen snelheid verlagend.

Joopy zegt:

“Zij signaleren ook dat er niet wordt gestopt als mensen via het zebrapad willen oversteken.”
Dit gebeurd nergens meer. Daarom is er nu een beweging binnen de verkeersdeskundigen die zeggen dat een zebra een schijnbeveiliging is, het is beter om geen zebra’s meer toe te passen.
Verder: kijken kinderen niet meer uit??

tja zegt:

Er wordt inderdaad te hard gereden. Maar laat de ouderraad ook eens de ouders opvoeden. Bij de school ligt een zebrapad. Veel ouders parkeren hun auto aan de overkant van de straat en steken vervolgens met hun kroost schuin de straat over, waarbij ze overigens hun kinderen aan de rijbaankant uit de auto laten en de kinderen dus meteen op de rijbaan staan. Dat zebrapad ligt er niet voor niets. Het wordt nóg gevaarlijker als iedereen maar kriskras de straat oversteekt, met of zonder loslopende kroost. Als ouders en kinderen nu eens gewoon gebruik gaan maken van het zebrapad en de automobilisten het gaspedaal wat minder ver intrappen wordt het risico op ongevallen aanzienlijk beperkt.

Herald zegt:

Als die sympathisanten van die school zijn dan kun je veel handtekeningen krijgen. De Molenweg, Kerklaan en Dilgtweg zijn ook van die snelwegen. Wordt hier dan ook iets aan gedaan? Daar komen ook veel scholieren.

Frank zegt:

@Joopy: dit lijkt mij de wereld op zijn kop. Voortaan geldt het recht van de sterkste? Klaarblijkelijk zijn we het normaal gaan vinden om ons niets van regels aan trekken. Waarom wordt er eigenlijk niet gehandhaafd? Staat wel €370,- boete op; dus klaarblijkelijk wordt het wel als een stevige overtreding gezien.

harm veenstra zegt:

Als ik alle verhalen over de verkeerssituaties in Haren en Glimmen moet geloven, dan moet hier het aantal ongevallen wel veel hoger liggen dan het landelijke gemiddelde. Zijn hier ook cijfers over te vinden?
Haren is 1 groot 30 km gebied. Dat werkt gewoon niet. Indien men de maatregel van een 30km weg alleen maar zou invoeren op wegen waar dit qua gevaar ook echt nodig is, dan zouden de automobilisten deze maatregel misschien ook wat serieuzer nemen, en zich daar wat makkelijker aan houden.
Het is net als met het weeralarm: als je bij het eerste sneeuwvlokje wat er valt, of bij een verdwaalde windvlaag al een weeralarm gaat afkondigen, dan wordt het weeralarm op den duur niet meer serieus genomen.
Deelnemen aan het verkeer brengt altijd risico’s met zich mee. Er zullen ook altijd ongelukken blijven gebeuren. Ik heb niet het idee dat Haren gevaarlijker is dan andere plaatsen.( de situatie aan de Meerweg even buiten beschouwing gelaten, die is mij onbekend)

Nienke zegt:

Leer ze eens lekker zelf uitkijken! Sowieso dat kinderen tegenwoordig niets meer van het verkeer meekrijgen. Ze worden standaard gebracht met de dikke auto’s van hun rijke ouders die gewoon de auto op de stoep parkeren en hun kinderen er letterlijk uitgooien.

Freek Smit zegt:

Weer een mooi moment voor oom agent om met z’n speelgoed-lasertje achter een boom te verstoppen en criminelen die maar liefst 33-34 km/h rijden te kunnen verbaliseren!
Net als in eerdere reacties; pah/spreek de ouders eerstbaan over hun parkeer gedrag rondom de school. Verder; doorgang berkenlaan / sportpark weer openen!

Simon zegt:

@Herald, nee daar wordt niets aan gedaan tot grote frustratie van omwonenden die al jaren pleiten voor maatregelen om de huidige problemen aan te pakken. De enige maatregelen die de gemeente wil treffen zijn “maatregelen” die nog meer verkeer genereren: een wijk bouwen die veel extra autoverkeer en jarenlang bouwverkeer gaat opleveren, een school bouwen aan de Kerklaan, een supermarkt aan het Haderaplein die ontsloten moet worden via de Molenweg. En het sluitstuk is het oliedomme GVVP (gemeentelijk verkeers en vervoersplan) dat de Stationsweg autoluw wil maken waardoor er nog meer autoverkeer via de door u genoemde wegen komt. Dus het wordt er voor de fietsende scholieren de komende jaren zeker niet beter op!

meike zegt:

Niet alleen de Hertenlaan, maar het vervolg na de kruising, de Onnerweg is ook een racebaan.
Maar zo lang er nergens gecontroleerd wordt en ieder zijn gang gaat is een ongeluk op korte termijn niet uit te sluiten.
Flitspalen neerzetten is de enige oplossing die echt werkt.

De Groot zegt:

Gelet op de statistieken is het meer de beleving van veiligheid.

Het zou voor de school ook uitmaken wanneer de auto-brengers hun voertuig in de zijstraten parkeren.

mariska sloot zegt:

Beste de Groot,
helaas zijn de statistieken niet heel betrouwbaar. Deze zijn namelijk gebaseerd op de registraties bij ongelukken waarbij de politie en of hulpverlening bij aanwezig is geweest. Veel vaker wordt de politie niet gebeld en gaat men zelf na die tijd naar een arts. Gelukkig is er dan niet sprake van ernstig letsel. Dit vaak te maken met de schuldvraag en de verzekering. Een automobilist die buiten zijn schuld een fietser aanrijdt zal toch zijn verzekering moeten aanspreken. Van veel mensen die ik heb gesproken die ongelukjes met de fiets hebben gehad in de gemeente , weet ik dat er daarbij geen politie en of hulpverlener is gebeld. Al deze ongelukken vinden dus wel degelijk plaats maar worden derhalve niet geregistreerd. Vervolgens kan de gemeente weinig doen omdat niet officieel bekend is dat er meer ongelukken plaats vinden. Dus wellicht dat de beleving en de daadwerkelijke onveiligheid helemaal niet zo ver uit elkaar liggen.

Frank zegt:

@De Groot. Tja, qua statistiek heb ik thuis nog nooit brand gehad toch is dat voor mij geen reden om de brandverzekering op te zeggen. Volgens mij gaat het hier niet om de “autobrengers” maar meer om degenen die de Hertenlaan (& Onnerweg & andere wegen in Haren) als snelle doorsteek gebruiken. Ik woon zelf aan de Onnerweg en zie regelmatig veel te hard rijdende auto’s (doorgaand verkeer maar ook van aanwonenden en andere Harenaars).
@Freek, er wordt volgens mij in 30km gebieden helemaal niet gehandhaafd; ook niet als je 80 km/uur rijdt.

bootleg zegt:

@ Tja,

Zo is dat! En ook vraag je je vaak af welk verkeersonderwijs men heeft gehad want uitkijken ho maar. Leuk al dat gemekker maar it´s take two to tango!

bootleg zegt:

A propos,

Verkeersbrigadiers werken prima, zie OBS de Wissel, dat werk zeer verkeersremmend. En nee, dat hoeven de kinderen niet te doen, laat dan ouders maar eens het voortouw nemen. Met alleen janken en bij de wethouder neerleggen kom je er niet.

jan zegt:

zou toch overwegen om het tussenpad via het sportpark weer te openen. Dit haalt de kinderen eerder van de onnerweg af en het scheelt een gevaarlijke driesprong , onnerweg – molenkampsteen, een gevaarlijke kruizing ,onnerweg/hertenlaan – nieuwlandsweg en ten leste de oversteek naar de school.

Emilio zegt:

ja er wordt harder gereden dan 30 km maar de gemeente heeft in het verleden gezegd dat de hoofdwegen 50 km blijven en de zijwegen 30 km. Dat lijkt mij beter om dat te hanteren. De ouderraad kan ook eens bij zichzelf ten rade gaan en de ouders verplichten om hun kinderen in een straal van 3 km om de school verplicht met de fiets of lopend te brengen.Ik zie bekenden van mij die hun auto aan de overkant zetten, kind dumpen en dan weer doorrijden. verantwoordelijk van de ouders wordt vaak bij de school neergelegd en die mogen dan klagen en proberen zulke situaties op te lossen.

Frank zegt:

@emelio, er zijn daar dan geen hoofdwegen. Immers alles is zo’n beetje 30km/u in Haren.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.