De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 13 Juni, 2026
Deze post is bekeken 399 keer.

vrijdag 29 augustus 2014

Nieuws:

Bonno Blaauw fotografeerde natuur op plaats van toekomstige woonwijk

Door: Redactie

De foto-expositie van Bonno Blaauw uit Haren heet Veranderend Landschap, Verdwijnende Natuur. Te zien van 12 september tot 1 november 2014 in de Galerie van de Hortus.

Hortus Bonno Blaauw

De foto-expositie gaat over het gebied aan de Oosterweg in Haren, waarin voor de komende jaren een nieuwe woonwijk is gepland. De natuur is daar druk bezig het gebied te heroveren, wat eens door de mens was aangelegd en nu verwaarloosd wordt. Maar dit zal van korte duur zijn. Men heeft al verschillend keren ingegrepen, waardoor de natuur in de loop van een paar weken er heel anders uit kan zien.

De foto’s zijn gemaakt op de voormalige terreinen van de voetbalvereniging V.V. Gorecht en de boerderij “Lusthorst’, waar  de Blauwe Ruiters jarenlang gehuisvest waren. Het gebied strekt zich uit vanaf de Rummerinkhof tot aan de Grootslaan en van de Oosterweg tot aan het spoor.

Bonno heeft in de afgelopen 1,5 jaar geprobeerd de wisselende landschappen vast te leggen. Later heeft hij zich ook toegelegd op de insectenwereld in dat gebied en getracht om via de ogen van de insecten te kijken en dat te fotograferen.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.