Onnen wordt officieel een AZC, asielzoekers blijven langer
Op 24 september organiseert het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een informatieavond voor de inwoners van Onnen. Aanleiding is de wens om de procesopvanglocatie in Onnen te gebruiken als asielzoekerscentrum. Voor omwonenden zijn de verschillen minimaal, voor bewoners verandert er veel. Het college heeft het COA gevraagd de inwoners van Onnen te informeren voor zij een besluit neemt. De afgesproken termijn van maximaal drie jaar voor maximaal 480 inwoners blijft staan.
In juni opende het COA in Onnen een opvanglocatie voor asielzoekers op recreatiecentrum Onnenstaete. De gemeente Haren besloot vanuit maatschappelijke overwegingen mee te werken. Nu ook de doorstroom onder druk komt te staan, heeft het COA het college verzocht de locatie van pol (proces opvang locatie) te mogen wijzigen in een azc (asielzoekerscentrum). De belangrijkste verschillen zijn dat bewoners leefgeld krijgen, boodschappen doen en zelf koken. De kinderen krijgen onderwijs en er worden voor volwassenen meer (toekomstgerichte) activiteiten georganiseerd.
De avond wordt tegelijkertijd benut om inwoners bij te praten, de locatiemanager Gerrit de Lang voor te stellen als ook de leden van de Overlegcommissie. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het uitbreiden van de plaatsen en het verbeteren van de faciliteiten. Inwoners kunnen nu al een deel bekijken. De komende maanden gaat dit door, later wordt een open dag georganiseerd voor de omwonenden.

14 reacties