De krant die je leest van A tot Z
Zondag 21 Juni, 2026
Deze post is bekeken 216 keer.

zondag 19 april 2015

Nieuws:

Dit is ‘m, de laatste burgemeester van Haren – Lees meer…

Door: Redactie

Pieter van Veen (67) wordt waarschijnlijk de laatste burgemeester van Haren. Zo ziet hij zijn missie ook, omdat de Commissaris van de Koning Max van den Berg hem dat heeft verteld. Van Veen volgt 1 mei Janny Vlietstra op, die waarnemend burgemeester was sinds mei 2013. 

Spons
Hij was in tien gemeenten burgemeester, waarvan zeven waarnemingen. Van Veen (VVD) zegt dat hij doorgaans snel integreert in de gemeenschappen die hij zo tijdelijk dient. “Ik ben een spons en zuig mij snel vol met het gevoel van een gemeente, met de sfeer. Ik weet mijn weg in raad en college vlot te vinden”, zegt hij. “En als ik dan weer weg ga valt me dat telkens weer zwaar. Ik hecht me snel.” Haren krijgt dus een burgemeester die zich snel ‘Harenaar’ zal voelen. Hij kent Haren overigens goed, hoewel hij nog in Warnsveld woont. “Ik heb een tijd in Haren gewoond toen ik burgemeester van Eelde was”, zegt hij. “En mijn moeder is hier opgegroeid.”
Wat weet Van Veen van de lokale democratie van deze gemeente? “Ik denk dat Haren een stevig democratisch fundament heeft”, zegt hij cryptisch. Wil hij zeggen: in Haren bemoeien burgers zich met alles en kennen de regels van het spel? Hij glimlacht. “Ik laat het bij mijn formulering. Ja, ik weet dat besluitvorming hier soms lang duurt. Men wil discussie en soms aanvullend onderzoek. Maar men krijgt in mij een burgemeester die tijdens de raadsvergadering aanstuurt op beslissingen. Ik ben van de voortvarende aanpak. Discussie en onderzoek horen in de commissievergaderingen thuis. In de raad moeten besluiten worden genomen. Onder mijn leiding zullen de raadsvergaderingen dus niet vaak tot middernacht duren.”
Huis
Binnen het college van B en W ziet Pieter van Veen zich als verbinder. Hij zegt: “Ik ben gespreksleider als wethouders discussiëren Ik heb een mening, maar die domineert niet. Het is mijn doel om een eendrachtig standpunt naar buiten te brengen.” Over de status van zijn ambt zegt Van Veen nuchter: “Vroeger had de burgemeester automatisch aanzien, gezag, was vaak van adel. Dat is gelukkig allemaal anders nu. Een burgemeester moet niet meer boven de burgers staan, maar er tussenin.” De nieuwe burgervader woont in Warnsveld en is op zoek naar een huurhuis in Haren.

 

2 reacties

Dorpsgenieter zegt:

Misschien is het zijn laatste burgemeesterschap, zeker niet voor Haren. De conjunctuurbeweging van grootschalige herindeling is weer voorbij, we gaan nu weer normaal doen.

Dorpsgenieter zegt:

Allemaal het akkoord van College van Provinciale Staten gelezen?

– geen herindeling van bovenaf
– loslaten van geplande fusiedatum 1 januari 2018
– Als College van Haren besluit zelfstandig te blijven, dan kan dat. Het provincie bestuur legt Haren geen strobreed in de weg

Tot zover dus de conjunctuurbeweging van grootschalige herindeling

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.