De krant die je leest van A tot Z
Zondag 24 Mei, 2026
Deze post is bekeken 150 keer.

woensdag 21 december 2016

Nieuws:

1127 zienswijzen voor of tegen fusie gaan niet veel verschil maken: provincie zet door

Door: Redactie

Alles wijst erop dat de provincie vasthoudt aan de fusiekoers van Haren. De 1127 zienswijzen, ingediend door burgers, veranderen de inzichten van de provincie niet. Dat betekent dat spoedig een herindelingsontwerp en – advies richting Den Haag gestuurd kan worden, zodra Provinciale Staten (zeg maar: de provinciale raad) heeft ingestemd. Dat is een formaliteit. De minister zal uiteindelijk het plan voorleggen aan de Tweede Kamer. Dat zou een nieuwe Kamer kunnen zijn, want op 15 maart 2017 zijn er verkiezingen. Volgens burgemeester Pieter van Veen (foto) is dat de enige plaats waar de fusie nog zou kunnen stranden.

 

Dagblad van het Noorden zette vandaag het aantal ingekomen zienswijzen op een rij. 

1127 binnengekomen zienswijzen

950 daarvan afkomstig uit de gemeente Haren. Daarvan 613 tegen fusie (64%) en 333 voor fusie (36%). In de zienswijzen staan vragen over de afstand tussen bestuur en burgers en ook over het behoud van voorzieningen, zoals bibliotheken, winkels, sportaccommodaties. Ook het behoud van eigen identiteit wordt vaak genoemd. Burgemeester Peter den Oudsten heeft gisteren bij de presentatie van het herindelingsontwerp nog maar eens gezegd dat Haren niet bang hoeft te zijn dat zij wordt opgeslokt door Groningen en haar dorpse sfeer gaat verliezen.

3 reacties

Asterix zegt:

Zolang onze vlag wapperd, zijn we geen wijk.

InwonervanHaren zegt:

Dat het Provinciebestuur zich niets gaat aantrekken van de zienswijzen verbaasd mij niets.

Echter 950 op een bevolking van pakweg 20.000! Dat is betrokkenheid waar ieder bestuur toch serieus mee moet omgaan.

Mevrouw Kiki zegt:

==================== SLIM HAREN BEVRIJDT ZICH! ===============================

Burgemeester Peter den Oudsten in DvhN – 21 december 2016:
Wie is Peter den Oudsten dat hij meent te kunnen stellen dat Haren zich niet mag verdedigen,
maar dat HAREN onder zijn bewind moeten komen?
Burgemeester Peter den Oudsten van Groningen zei gisteren definitief af te willen van het beeld
dat de provinciale hoofdstad de andere gemeenten zou annexeren.

“De stad gaat op in een nieuwe gemeente. We krijgen er veel dorpen bij. Dat vraagt om een bijzondere opstelling.’’
Hij benadrukte dat Haren de herindeling niet mag vertragen.
“Als we een bestuursakkoord hebben gesloten, gaan we dat later niet met Haren overdoen.’’
====
Laat Peter den Oudsten eerst maar eens volledige en juiste cijfers geven.
Want B&W, Provincie en DvhN kunnen simpelweg niet rekenen.
Het DvhN meldt in haar papieren uitgave – 21 december 2016 – dat er over de fusie van Haren / Groningen / Ten Boer 1127 reacties zijn binnen gekomen.
Natelling toont aan dat er 83 reacties zijn verdwenen!!!
Let op:
dat zijn 12 x alle reacties van Ten Boer = 12 Dorpen!
dat zijn bijna alle reacties van de gehele Stad Groningen = bijna 1 Stad!
Ten Boer – 7 reacties > 2 negatief 4 positief 1 neutraal
Groningen – 91 reacties > 30 negatief 61 positief
Haren – 946 reacties > 613 negatief 333 positief

Samen: 1044 = 645 negatief 398 positief 1 neutraal

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.