De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 1 Juli, 2026
Deze post is bekeken 96 keer.

donderdag 05 januari 2017

Nieuws:

Jacob Boonstra CDA Haren: “Tweede Kamer wordt op verkeerde been gezet door gekleurde informatie over Haren” – lees meer…

Door: Redactie

Fractievoorzitter Jacob Boonstra (CDA Haren) denkt dat de inhoudelijke discussie over herindeling voorbij is, want mensen kunnen elkaar niet meer overtuigen. Het lot van Haren ligt volgens hem feitelijk nu in handen van de Tweede Kamer, waar in 2017 een besluit wordt genomen. Boonstra zegt in een interview dat in Haren de Krant verschijnt (18 januari) dat men in Den Haag een besluit zal nemen op basis van ‘gekleurde informatie’. Dat baart hem zorgen.

 

Door de provincie worden volgens het raadslid geen harde leugens verteld, maar de feiten worden wel gekleurd weergegeven. Boonstra wijst op uitspraken van de gedeputeerde over de financiële positie van Haren, die te zwak zou zijn. Volgens Boonstra zijn er in het verleden riskante keuzes gemaakt (zoals gemeentehuis, Nesciopark), maar is Haren door de meerjarenbegroting weer financieel op orde. In 2020 zijn we weer minstens acht miljoen sterker, zegt hij. En dan zijn meevallers niet meegerekend. Voorts vindt Boonstra dat in Den Haag de indruk wordt gewekt dat Haren instemt met de lichte samenvoeging en met het herindelingsontwerp. Dat klopt volgens hem niet en hij vindt het zwak dat daarvoor privé-apps van de burgemeester en mailtjes van de gemeentesecretaris als bewijs worden opgevoerd (herindelingsontwerp pagina’s 159 en 160). Boonstra zegt dat een lichte samenvoeging niet mogelijk is, omdat aan de voorwaarden daarvoor niet kan worden voldaan.

Boonstra zegt dat hij verwacht dat Haren zich in De Haag zal laten horen. Overigens is hij niet wanhopig. “We hebben nog vijf matchpoints te gaan, waarvan we er maar één hoeven scoren.” Hij doelt op besluitvorming in Provinciale Staten, de minister, Raad van State, Tweede Kamer en Eerste Kamer.

Meer in Haren de Krant van 18 januari 2017
Jacob Boonstra

25 reacties

Toos zegt:

Informatie “gekleurd” weergeven kunnen de lokale politieke partijen nu in de oppositie in de gemeenteraad wel heel goed!, Kijk maar naar de besluitvorming en media uitingen in de periode 1999-2006 door de toenmalige vertegenwoordigers van GL, PVDA en CU in de dossiers sportverplaatsingen en gemeentepaleis. Allemaal list en bedrog geweest, veel lawaai van diverse grote groepen en hoge aantallen burgerprotesten. Maar het gebeurde allemaal toch!
Omdat ze bewezen hebben dat zo goed te kunnen zie ik persoonlijk geen succes voor de huidige coalitie D66, CDA en Gezond verstand Haren. Het is een verloren zaak, Haren fuseert met Groningen.

Asterix zegt:

Ach Toos, lijkt allemaal zo makkelijk samen voegen, maar de gevolgen voor ons dorp zullen enorm zijn.
Als de vuilstort depo’s om de hoeken van de straaten verschijnen is met dorps karaker wel gebeurt. En als we geen locaal politiek meer hebben, wat blijft er dan nog over.

Marc zegt:

De informatieshoppers bij uitstek hebben het over gekleurde informatie?

Martin zegt:

Kunnen we het alstublieft niet meer hebben over procedures, maar over de impact op mensen (jong en oud). Over en weer elkaar bevechten met wie gelijk heeft/ krijgt, het is en blijft kleutergedrag in een zandbak. In dit geval, twee vechten, twee hebben schuld. Dus niet meer terugkijken, maar vooruit graag. Klaar!

En informatie gekleurd? Natuurlijk is die gekleurd, maar dat geldt ook voor de opstelling van de gemeente zelf. De meningen van de burgers van Haren zijn tegenwoordig niet meer zoals een aantal jaar geleden, maar daar wil de lokale heersende politiek niets van weten. Natuurlijk niet, dat komt namelijk niet zo goed uit in de zandbak…

Triest voor woorden dat het zo moet lopen, over en weer moet men zich diep schamen voor deze vertoning. Verbeter de wereld en begin bij jezelf. Dat geldt voor zowel de Provincie als ook de Gemeente. Een mooi voornemen zo aan het begin van het nieuwe jaar. Succes om uit de zandbak te blijven!

dejong zegt:

De Provinciale en stedelijke ambtenaren die zich achter de voornamen Jos, Antoine, Zuchtje, Frank, Martin en Marc verschuilen blijven geloven dat de mening van de Harenaars (driekwart tegen annexatie) inmiddels ten gunste van de stad gewijzigd is. Als dit waar zou zijn waarom organiseert de Provincie dan samen met de Tweede-Kamerverkiezing in maart geen nieuw referendum waaruit dat dan zou kunnen blijken. Wie stelt moet bewijzen! De waarheid is dat dit de Provincie absoluut niet interesseert. Nu blijkt er dat de stad door oplopende rente in nog veel slechtere financiële omstandigheden gaat verkeren dan vermoed, en dit dus als argument voor een noodzakelijke fusie ten behoeve van Haren totaal weggevallen is. En bovendien blijkt het dat het argument bestuurskracht volledig onzuiver is. Desalniettemin gaat de Provincie rücksiglos door op de ingeslagen weg. Zij meent dat zij met het HR-arrest van 1999 in de hand eigenlijk geen argument nodig heeft maar alleen de “Triumph des Willens” ten bate van de armlastige grotere stad kan uitvoeren. In feite was en is de inspraak- en zienswijzen-procedure alleen een bliksemafleider voor het morrende ‘plebs’ van Haren. Er is door stad en Provincie nooit bedoeld Haren enige invloed op haar toekomst te gunnen hoewel Haren ten volle heeft bewezen haar wettelijke taken te kunnen vervullen.
“Nu er veel taken van het rijk naar gemeenten zijn gegaan, is het des te belangrijker dat de lokale democratie goed werkt”, verklaarde minister Plasterk een vorige maand in Trouw.
En CdK Paas verklaarde in zijn nieuwjaarstoespraak dat de bestuurlijke elite zich de boosheid van teleurgestelde inwoners, die zich in de steek gelaten voelen, mag aanrekenen. “Politieke bestuurders moeten goed luisteren, werk maken van hun zorgen en betrouwbaar zijn. Dit betekent vooral dat we niet door onjuiste verhalen bijdragen aan de teleurstelling van straks.”
Volgens een recent onderzoek heeft slechts 26% van de burgers vertrouwen in het parlement. Dit komt overeen met het percentage Harenaars dat vertrouwen heeft in de Provinciale beslissing tot annexatie van Haren met de stad. CdK Paas zou er goed aan doen voor de verandering zijn eigen partijgenoot daarop eens stellig aan te spreken te einde de dreigende afbraak van de lokale democratie van Haren die aanstaande is te kunnen laten stoppen.

Ben zegt:

@dejong
Een gedegen goede samenvatting van de kern het problem en de verwoording onder het mom van democratie heersende dictatuur van een kleine groep

Jos zegt:

@dejong
Driekwart tegen, dat weten we helemaal niet want dat was drie jaar geleden in een heel andere context en inmiddels zijn we zes kritische rapporten over Haren verder. Die rapporten bewijzen voldoende over de staat van Haren. Haren kan haar taken niet zonder samenwerking.
Ook college en burgercomite geloven niet in een zelfstandig haren zonder vergaande samenwerking. Dat kan gemakkelijk gerealiseerd worden met Groningen en ten boer.
U schrijft bestuurskracht is onzuiver. Maar uw bewijs ontbreekt. Dat doen de zes rapporten wel. Dat is waar de provincie zich o.a. Op baseert.
Kan het ook zijn dat de provincie het voortouw neemt omdat Haren de kans heeft laten lopen? Of dat de provincie zich verantwoordelijk voelt voor het lokale bestuur in samenhang met de regio? Is het wel eens bij u opgekomen dat de provincie wel degelijk steekhoudende argumenten hanteert?
Dit in weerwil van wat het burgercomite u wil doen geloven?
U noemt zienswijzen een bliksemafleider. Dan kent u de wet niet en weet u niet hoe onze democratie werkt.
De provincie hoeft die raadpleging niet te houden, dat is een verantwoordelijkheid van de gemeente. Maar college en burgercomite willen die nieuwe raadpleging niet.
En tenslotte de invloed van Haren kan groot zijn als ze meedoet aan aan het bestuursakkoord en het convenant. Haren wordt steeds uitgenodigd door stad en provincie. Feit is dat college en coalitie u in de steek laten. Dat kunt u niet schuiven op het bordje van de stad of de provincie. De stad doet zelfs haar best. Het personeel van haren doet gewoon mee dien de pool, zonder convenant. Waarvan acte.

Ben zegt:

@Jos
Kan ook hetzelfde stellen over wat er in het laaste commentaar door u geschreven wordt.
In uw commentaaar haalt u aan en verwijst u naar 6 onderzoeken en beroep zich op vernaderende tijden.
Als het tij keert de bakens aanpassen stelt u. Jeel er gek en vreemd dat u recente onderzoeken die de 6 door u aangehaalde oudere onderzoeken nu in eens vergeet.
Deze inderzoeken bevaten recentere informatie en worden genegeerd.
Genregeerd door u. Dit begrijp ik niet helemaal. U dit zich beroep op recente gegevens en zelf een raadpleging wil omdat u stelt alles is anders geworden.
Deze onderzoeken zeggen ook dat alles,anders geworden is en dat de provincie het aan het verkeerde eind heeft om het zo vrij te vertalen. De provincie appels met peren vergelijkt om het in jip en janneke taal te stellen. De provincie vergeten is haar bakens met het tij te verzetten.

Ook herinner mijn vele vragen van vele mensen doe onbeatwoord zijn gebleven.
Niet allen aan u ook aan de anderen en rene valkema of mevouw Kool.

Feit is dat boven de 100.000 inwoners de bestuurskracht reduceerd tot totaal niet slagvaardig volgens de algemeen heersende opvatting in de geleerde heren en dames van de Bestuurskunde.
De ambetenaren per 1000 inwoner met 20 % toeneemt. De afstand tot de burger vergroot.

Groningen afhankelijks is van samenwerkings verbanden begrijp dan ook geheel niet waar het commentaar over Haren opslaat.

U nu inees de zaken aangaande het personeel in een geheel ander daglicht stelt dan deze in wereklijheid is. Gewoon wettelijk opgelegd.

Met alle respect voor u als iemand een raadpleging wil kan hij of zij dit afdwingen, u kunt dit zelf realiseren zoals u dit maar al te goed weet.
Of bent u bang dat de rechter zich zal beroepen op het arrest van de hoge raad.
Met alle respect voor u. U stelt veel en schrijft veel. Onderbouwen? Als het er op aan komt doet u keer op keer niet.

U stelt dat er meer voorstander zijn dan tegenstanders… zelfs de laatste pol van Haren de Krant liet zien meer tegenstander dan voorstanders.

Ik rijk u de handschoen…… Organiseer een referendum en we zien de uitslag. Denk alleen dat het oorverdovend stil zal zijn en helemaal niets krijgen te zien.

Het niet onder curatele stellen van de Stad Groningen en haar gemeente dat is vreemd.
Voor mij hoeft het niet om straks verplicht mee te betalen aan een falliete stad, op te draaien voor de gaten in de begroting en de mogelijke lijken in de kast en die Groningen heeft. Met meerstad grenscorrectie en het van Groningen stug door gaan met het creeren van projecten (lees potentiele financiele risicos) waar ik geen invloed op heb. Geen invloed omdat dit allemaal voor de herindeling er wordt door gedruk met goed bevinden wan de provinicie. Erg vreemd en scheef.

Uw commentaar tha wat daat ovee te zeggen u verwijt en dat is uw goed recht. Een medalle heeft twee zijden en dat vergeet u nog al eens, naast dat het steeds oorverdovend stil wordt als iets u niet uitkont en negeerd.

Het initief ligt net als voor de overigen ook in uw handen. Zie het referendum door u dan ook met belangstelling tegemoet.

dejong zegt:

@Jos
Wie stelt moet bewijzen! U en andere eerdergenoemde ambtenaren hebben geen enkel bewijs van hun opvatting dat inmiddels meer Harenaars stadjer zouden willen worden dan drie jaar geleden. Ondanks alle intensieve pogingen om Harenaars tot pro-fusie-zienswijzen te verleiden waren er nog steeds twee keer zoveel Harenaars bereid om de moeite te nemen om hun standpunt voor zelfstandigheid te beargumenteren. En dat is terecht omdat de gemeente Haren er thans nog beter voor staat als drie jaar geleden met nu een College dat de meerderheid van de burgers beter blijkt te vertegenwoordigen met een inderdaad betere toekomstvisie dan het vorige College vermocht te presteren. Dat is nu precies de kracht van de lokale democratie. Er bleek echter dat de Provincie al voordat de zienswijzen waren ingezameld haar definitieve standpunt had bepaald. En dan is het lezen van zienswijzen niet anders dan een rituele dans. Ik ben trouwens benieuwd wie van de gedeputeerden überhaupt zich in die meer dan duizend zienswijzen heeft ingelezen. Ik ken de wet. Maar ook een overheidsorgaan dient zich daaraan wel serieus te willen houden. De rapporten behalve het COELO-rapport zijn toegeschreven op het uitgangspunt: “Annexatie, zo mogelijk van onderaf”. De bureaus willen graag nog eens kunnen factureren. De reden dat de Provincie Haren aan de stad wil cadeau geven is een simpele: Al honderd jaar wil de stad zich meester maken van het fantastisch mooie grondgebied van de gemeente Haren voor eigen woningbouw. Vijf jaar geleden nog noemde Peter Rehwinkel (destijds stadsburgemeester) de wens om Haren en ook Tynaarlo alsnog bij de stad te kunnen voegen.
De vorige CdK benoemde na aftreden van een burgemeester achtereenvolgens twee nieuwe met een herindelingsopdracht. De eerste beloofde de vijftien hoogste Harense ambtenaren betere carrièrevooruitzichten in dienst van de stad na een mogelijke fusie. Ik begrijp dat dit voor u en uw collega’s qua loyaliteit moeilijk ligt. Als de fusie niet door zou gaan zou u dit inkomen kunnen schelen. Aan de andere kant: Als een dergelijke casus zich in het bedrijfsleven voor zou doen dat door ‘omkoping van personeel’ een fusie geregeld zou worden lijkt een onrechtmatige-daad-procedure tegen betrokkenen zeker niet kansloos.
En is het niet zo dat in een strafprocedure bij ambtelijke omkoping de straffen verdubbeld kunnen worden?
Wat is bestuurskracht: “De capaciteit om als bestuur de eigen organisatie zodanig uit te bouwen dat een beleid wordt gevoerd dat aan de verwachtingen van de burgers tegemoet komt. Het is de mogelijkheid om als bestuur een zelfstandige politieke rol te spelen t.o.v. de gemeenschap die het bestuur verkozen heeft. Het gaat om het vermogen om als bestuur de eigen mogelijkheden zelf krachtig te ontwikkelen”.
Het lijkt mij en de meeste andere Harener burgers dat het huidige College zich uitstekend kan redden en zich ook doeltreffend kan profileren buiten Haren. De financiële toekomst van Haren zelfstandig is in tegenstelling tot die van de stad uitstekend gewaarborgd. U kent inmiddels de cijfers. Dat de Provincie daar anders over denkt heeft uitsluitend als reden dat men ondanks de feiten gefixeerd blijft op de voorgenomen annexatie ten behoeve van de armlastige stad.
Overigens is klinken ook landelijk binnen de CDA steeds meer geluiden bij een gehouden referendum de burger serieus te nemen. Men denkt dat de kiezer deze moed zal belonen. Dit hoewel het CDA zoals bekend geen voorstander van referenda is. Anderzijds ben ik er van overtuigd dat in het geval dat het wetsontwerp behelzende de fusie met Haren toch zou worden goedgekeurd met een voorstemmende CDA in beide Kamers er heel weinig kiezers uit de dan voormalige gemeente Haren meer nog zullen stemmen op die partij. Dit zal de fusiebrigade of “De vrienden van Max(vdB)” natuurlijk weinig kunnen schelen. Hun opzetje is dan geslaagd ten koste van de levende lokale democratie van de gemeente Haren.

Jos zegt:

@ Jos
De recente onderzoeken worden in het geheel niet genegeerd. Coelo bevestigt de vijf eerdere rapporten. De conclusie van de coalitie is niet de conclusie van de schrijver van het rapport. Daardoor wordt u op het verkeerde been gezet. Ook het recent verschenen rapport van geertsema bevestigd dat er andere redenen kunnen zijn om te herindelen. Daarvoor staan voldoende argumenten in de vijf eerdere rapporten. Dat is waar de provincie op steunt. De nieuwe rapporten doen er niet echt toe, omdat ze maar naar een deel van het beoordelingskadr kijken. De provincie kijkt naar het geheel.
En wat dat referendum betreft. Wel goed lezen wat ik schrijf. Coalitie, college en burgercomite willen het niet. Dat is nu ook niet meer te organiseren door burgers.
De rest van uw verhaal is onsamenhangend dat ik het er maar bij laat. Behalve dat u schrijft dat ik verwijtend ben in mijn stukje. Dat is volstrekt niet het geval ik som feiten op. En geef u dingen in overweging.

Jos zegt:

@dejong
Wel goed lezen: ik schrijf ‘dat weten we niet’. Dat geldt zowel voor de voorstanders als de tegenstanders. Wat ik wel zeg is dat we zes rapporten verder zijn die de staat van haren in negatieve zin beschrijven.
U zegt dat Haren er beter voor staat dan drie jaar geleden. Ook dat weten we niet. Het is een veronderstelling over beleid wat nog moet worden uitgevoerd in de komende jaren. Het kan dat u blijk krijgt. Maar de provincie heeft in maart een beslissing genomen voor herindeling. Alles daarna is mooi meegenomen, maar is qua bewijsvoering mosterd na de maaltijd.
Als haren werkelijk bestuurskrachtig was geweest, dan had men in 2014 haar huis op orde gebracht.
Ook dat burgemeester verhaal is een erbij gezocht verhaal. Had haren overtuigend haar zaakjes op orde, dan had zij ook een vaste burgemeester kunnen krijgen. De chaos in haren ligt overigens niet aan de burgemeester, maar aan het politieke klimaat.
U laat u misleiden door het burgercomite die appels en peren vergelijkt bij de financiën van Groningen en haren.
De positieve cijfers van haren komen door: uitstellen van investeringen, verlagen van het onderhoud, verlengen van afschrijvingstermijnen, bezuinigen op voorzieningen (waar en hoe is nog de vraag?), bezuinigingen op het ambtelijk apparaat. De financiele positie wordt dan wel beter, maar de slagkracht wordt kleiner, de lasten voor burgers stijgen. Groningen hoeft niet te bezuinigen.
Annexatie is ook een term met een negatieve lading die vooral door burgercomite wordt gehanteerd. Maar bekijk het van de andere kant. Veel van uw angsten kan Haren juist prima regelen in en bestuursakkoord. Dat vraagt bestuurskracht. Het is niet meer dan inzet voor u als inwoner. Kijk eens wie zich werkelijk inzet voor uw belangen?

Kiezer zegt:

Beste Jos
Weer uw stokpaardje: het bestuursakkoord! U denkt dat de drie gemeenten goede afspraken kunnen maken en als er handtekeningen onder staan, die afspraken na 1/1/19 netjes worden nagekomen.
Maar beste Jos, die afspraken HOEVEN niet te worden nagekomen! Want na de herindeling bestaan twee van de drie afsprakenmakers niet meer. Die zijn weg, opgeheven, overleden.
Hoe moeten die dan afspraken die niet worden nagekomen nog aanvechten???
Ze bestaan niet meer en er is niemand die dan nog voor hun burgers opkomt! Of dacht u nu echt dat die nieuwe gemeenteraad van Groningen dan wel in eens voor de burgers van het overleden Haren gaan opkomen? Welnee, die lacht zich de ballen uit de broek! Sinterklaas en Kerst vallen voor de stad op 1/1/19…

zuchtje zegt:

@dejong
Helaas bent U iemand die mijns inziens een bijdrage levert aan ‘een gekleurd beeld’. U stelt dat
driekwart van de Harenaars tegen samenvoeging zou zijn, hetgeen niet de waarheid weergeeft.

75 % van de Harenaars heeft in een heel grijs verleden, al weer járen geleden, te kennen gegeven niet achter de voorlopige keuze te staan van de gemeenteraad van Haren om voor samenvoeging met Groningen te gaan. De keus was op zich niet een keuze tegen de samenvoeging maar tegen het genomen besluit van de gemeenteraad.
Redenen om tegen dit besluit te zijn, was dat men vond dat ‘de alternatieven’ beter onderzocht moesten worden.

Nu, járen later zijn “alle alternatieven”, voor zover die er waren onderzocht. Het droombeeld van het samengaan met Tynaarlo werd wreed verwoest, doordat Tynaarlo in het geheel niet beschikbaar was. Zelfstandigheid is simpelweg niet (meer) denkbaar, want laten we eerlijk zijn “in dat geval was er ook geen noodzaak om met Tynaarlo samen te gaan”.

Vanuit een jokke-brokke-houding uit de prehistorie, waar nog steeds heel zielig wordt verwoord dat driekwart van de inwoners van Haren DRIE JAAR geleden zich uitsprak tégen het door de gemeenteraad van Haren ( ! ) genomen besluit om her in te delen met Groningen, lijkt het mij raadzamer om -met de informatie die er nu beschikbaar is- nogmaals te inventariseren hoe de meningen er voor staan, nu bekend is dat Tynaarlo Haren (ook al weer een héle tijd geleden) de deur heeft gewezen en zelfstandigheid niets meer is dan wensdenken.

Mijns inziens is het een héle kleine, schreeuwerige MINDERHEID van Haren die niet wenst samen te voegen met Groningen.

Haren als dorp past héél goed bij Groningen-Stad. Glimmen, Onnen en Noordlaren zijn meer ‘Drents’ en passen prima thuis bij Tynaarlo. Ik vind het gemeend jammer dat in de discussie niemand zijn handen er aan wenst te branden om ook eens stil te staan bij ándere inwoners van “de gemeente Haren”, zoals de inwoners van Noordlaren, waarvan ik mij wél goed kan voorstellen dat deze zich met een samenvoeging met Groningen niet heel gelukkig zullen voelen. Wie neemt het nu voor déze mensen op?

Ik vind het werkelijk beschamend dat hier zo weinig aandacht voor bestaat. Het inwoneraantal van deze drie kernen omvat ongeveer 10 % van het totale inwonertal van de gemeente Haren. …. Misschien dat de angst bestaat dat Groningen-stad op dezelfde wijze omspringt met een toekomstig inwonertal van ‘Haren’, die ook ongeveer 10 % van de gemeente Groningen-stad zal uitmaken? Angst om niet gehoord te worden komt toch ‘ergens’ vandaan? Zo de waard is ….. 😉

Ben zegt:

@keizer
Denk meer een grammafoon plaat die is blijven hangen in een tunnelvisie door het toekomst perspectief dat geschetst is als beloning.

Totaal vergeten dat wat weg is niet meer terugkomt of nog enige waarde heeft. Verwacht dat dan omgezet kan worden als dat nodig is. Vergeet dat het dan zittende er bestuur geen belang heeft om de kip met de gouden eieren weg te geven.

De geschiedenis herhaald zich keer op keer totdat men eindelijk bereid is te willen leren en de benodigde consequenties te willen aanvaarden.

En als men tracht zaken die het dahlicht niet kunnen verdragen onder het licht te brengen wordt er degenererend neergekeken en getracht met gedraai en spagetti de zaken af te dekken.

Jos zegt:

@kiezer
Denkt u nu echt dat we in een bananenrepubliek leven?
de afspraken zijn zo geformuleerd dat ze gelden voor de nieuwe gemeente.
dat is hard en juridisch waterdicht.

Mevrouw Kiki zegt:

Ik heb mij hedenochtend aangemeld voor het inspreken van a.s. 18 januari 2016 bij ‘de Statencommissie’.

https://www.herindelingghtb.nl/#modal-%2Fstartpagina%2Fnieuws%2Fmogelijkheid-tot-inspreken-over-herindeling-groningen-haren-en-ten-boer

Ook zal ik een klacht tegen GS en PS, B&W Groningen en Raadsleden Groningen indienen.

1. De advertentie over deze inspreek mogelijkheid stond alleen in het Dagblad van het Noorden van afgelopen zaterdag.
Dus niet ook in de Groninger Gezinsbode of de Harener Krant.
2. Totale inspreektijd is maximaal 30 minuten.
3. Maximale inspreektijd is 5 minuten per persoon, maar kan worden ingekort.
Hoe meer insprekers hoe korter.
4. De aanmeldingstijd is slechts enkele dagen. Normaal tot 24 uur van te voren.
5. Het schijnt ditmaal geen normale commissie te zijn waardoor er andere regels zijn.
6. Het is onbekend welke commissieleden aanwezig zijn.
7. Dit inspreken is overdag: terwijl veel Harenzen, Groningers en ten Boerenaren werken.

HAREN VRIJ!

Mevrouw Kiki

W.d.H. zegt:

@Mevrouw Kiki, bent u belanghebbende c.q. inwoner van Haren?
U woont toch op een woonboot in Garnwerd, ofterwijl gemeente Winsum?
U geeft aan een klacht tegen alle bestuurders van gemeente Groningen en de Provincie te willen indienen.
Op grond waarvan en met welk doel? Een zelfstandig gemeentebestuur tegen hoge lasten voor de burger en met alle (financiële) risico’s van dien? Als Don Quichot acteren lijkt me weinig zinvol. Objectieve onderzoeksrapporten hebben de feiten goed in beeld gebracht, dus een zelfstandig Haren is tegen beter weten in en zeer onverstandig.

dejong zegt:

Pieter Terpstra VVD schreef (BB 27.11.16) dat herindeling met Haren noodzakelijk was omdat er juist sprake was van een “landsdelige mogelijkheid om een economisch centrum Noord-Nederland te vestigen”, Kennelijk waren de revenuen van de Gemeente Haren daarvoor noodzakelijk. Nu achtereenvolgens de herindelingsargumenten financiën en bestuurskracht al eerder voor een ieder volkomen duidelijk voor de stad met Haren zijn ontzenuwd komt er nog een argument te vervallen. Het streven van de stad om vijfde stad van het land kunnen worden: Eindhoven wil nu zijn randgemeenten annexeren om met een totaal van 400.000 inwoners Utrecht als vierde stad voorbij kunnen te streven en meer geld van Den Haag te incasseren. Herindeling van onderop? Was er nog een argument over eigenlijk?

Jos zegt:

Daar waar alle besturen of fracties van politieke partijen in Haren een zienswijze op het herindelingsontwerp hebben ingeleverd, heeft het CDA in Haren dat als enige niet gedaan. Zie pag 27 van de reactie nota.
Ik verbaas mij daarover en vraag mij af wat de betekenis daarvan is?
Accepteert het CDA de herindeling? Zoals ook staat in het eigen verkiezingsprogramma.
Sorteert men voor op de situatie na de herindeling?
Zegt u het maar.

jopie zegt:

mevr Kiki, U belemmert mij om in te spreken, terwijl u geen inwoonster bent van mijn gemeente. Bedankt… >:(

Marc zegt:

@dejong denkt dat ik een ambtenaar ben. Ook een vorm van complotdenken. Mevrouw Kiki woont in Garnwerd? Dat wordt dan gemeente Westerkwartier. Of ze moet haar bootje naar de andere kant van het Reitdiep slepen. Dan Hogeland.

Lars zegt:

Gelet op de vele lange inhoudelijke reacties bij dit onderwerp, heb ik sterk het vermoeden dat er een aantal harener politicie / wethouders reageert onder een pseudoniem.. 😉

Mevrouw Kki zegt:

Geachte Groningers, Harenezen, Ten Boerders en overigen.

W.d.H
Uw waarneming is onjuist. Ik woon al bijna 40 jaar in de stad Groningen.
Ik heb jaren geleden – tijdelijk – gebivakeerd op een heel klein bootje bij Aduard toen mijn huis door een heftige woningbrand was getroffen.

jopie
Ook u heeft het mis.
De Provincie heeft nota bene 3 uur – 9.00- 12.00 as 18 januari 2017 – uitgetrokken voor alle insprekers.
Iedereen krijgt 5 minuten.
Ook u kon zich simpel – net als iedereen – aanmelden.
Ik heb vandaag te horen gekregen dat iemand zich – wegens gezondheidsredenen – heeft afgemeld.
Die plek kunt u alsnog innemen.
Overigens ben ik van mening dat – ongeacht welke argumenten – IEDEREEN mag inspreken.
Is er werkelijk geen plek meer, dan verzoek ik u om uw argumenten op deze site te plaatsen.
Wellicht kan ik of iemand anders dan uw argumenten meenemen.

Marc
Ook u beweegt zich al jaren op diverse internetsites.
U weet als geen ander dat ik mij – al jaren en met redenen omkleed – tegen het Groninger Forum verzet.
U verzet zich – even zovele jaren – tegen mijn inbreng.
UW REACTIES hebben mij uiteindelijk doen besluiten mij nog amper nog op de meningensites te laten horen.

Klacht
Ik vind de gang v an zaken rond de inspraak klacht waardig.
De Provincie heeft de inspraak van 18 januari 2017 slechts gemeld in het Dagblad van het Noorden.
Ik ben van mening – gelet op ALLE belanghebbenden – dat deze aankondiging ook in de Gezinsbode en Harener Karnt had gemoeten.
1. De aanmeld termijn was ook zeer minimaal in vergelijk met normaal.
>>>> De motivatie van de Provincie is: ¨We willen weten wie er komen!¨
>>>> Dat klinkt als: ¨Wij willen tijd hebben voor een antecedenten onderzoek!¨
2. De insprekers krijgen geen tweede ronde om in te spreken.
Zodoende kan de betrokken inspreker niet reageren op de inbreng van de commissieleden.
3. Het is onbekend welke commissieleden aanwezig zijn as. 18 januari 2017.
4. Bovendien vraag ik mij af of deze gang van zaken niet strijdig is met de inspreek-verordening.
>>>> Van het Provincie bestuur moet men kunnen verwachten dat zij volgens de – democratisch vastgestelde – regels handelt. De drie burgemeesters moeten daarover waken.

======
W.d.H. zegt:
@Mevrouw Kiki, bent u belanghebbende c.q. inwoner van Haren?
U woont toch op een woonboot in Garnwerd, ofterwijl gemeente Winsum?
U geeft aan een klacht tegen alle bestuurders van gemeente Groningen en de Provincie te willen indienen.
Op grond waarvan en met welk doel? Een zelfstandig gemeentebestuur tegen hoge lasten voor de burger en met alle (financiële) risico’s van dien? Als Don Quichot acteren lijkt me weinig zinvol. Objectieve onderzoeksrapporten hebben de feiten goed in beeld gebracht, dus een zelfstandig Haren is tegen beter weten in en zeer onverstandig.
10 januari 2017 om 19:20

jopie zegt:
mevr Kiki, U belemmert mij om in te spreken, terwijl u geen inwoonster bent van mijn gemeente. Bedankt… >:(
11 januari 2017 om 10:13

Marc zegt:
@dejong denkt dat ik een ambtenaar ben. Ook een vorm van complotdenken. Mevrouw Kiki woont in Garnwerd? Dat wordt dan gemeente Westerkwartier. Of ze moet haar bootje naar de andere kant van het Reitdiep slepen. Dan Hogeland.
11 januari 2017 om 16:04

Ben zegt:

@lars, vergeet de amberenaren die voor de indeling zijn ook niet in uw betoog

Ben zegt:

@dejong
U heeft met het citaat in uw commentaat via een andere weg bevestigd datgene dat hier al eerder aangehaald was dat de opgelgde herindeling slechts tijdelijk of niet 5de gemeente van Nederland zou zij.

Dat de andere optie tot herindeling in dit licht dan ook veel logischer zou zijn om ‘drie’ gemeenten te maken waardoor niet de 5de maar de 3de grootste gemeente zou ontstaan als het streven is een “landsdelige mogelijkheid om een economisch centrum Noord-Nederland te vestigen”,
Drie gemeenten, een gemeente met de gebieden gebaseerd op het water en natuur, een gemeente gedaseerd op de gebieden waar nu engerie gedolven wordt (bv nam locaties) en laatste gemeente omvat is de gebieden die bestaat uit dorpen gehuchten en de steden in de provincie.
Elke nieuwe gemeente kan dan optimaal gebruik maken van de regelingen en deze zal enclaves van de andere twee gemeenten bevatten in haar gebied.

Een herindeling dat zeker toekomst vaster zal zijn in het streven

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.