De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 18 februari, 2025
Deze post is bekeken 1552 keer.

maandag 06 januari 2025

Nieuws:

Alles over het delen van een elektrische auto

Door: Redactie

Op 17 januari is er een inloopavond over autodelen met presentaties, vragen, uitproberen.

Van 19-21 uur in ’t Clockhuys in Haren. Organisatoren zijn Burgerinitiatief Elektrische Deelauto Haren & Wheelshare. Opgeven (niet verplicht) via https://lnkd.in/eNaCJWtE of deelmobiliteit@duurzaamharen.nl.

4 reacties

Aly zegt:

Financieel interessant voor wie niet dagelijks rijdt. En klimaatbewust.

Henk zegt:

@Aly: Elektrische auto’s zijn zeker niet klimaatbewust want ze produceren ook co2. De grondstoffen winnen voor de auto’s, produceren ervan in fabrieken, de accu’s, kinderarbeid die kobalt graven uit Afrikaanse mijnen (iedereen met zo’n auto kijkt de andere kant op), de productie van opwekken elektriciteit, en later de sloop en wat overblijft uit chemische rotzooi van de afgedankte accu’s.

inwonervanharen zegt:

@henk, en niet te vergeten wat er met die accu’s gaat gebeuren als ze op zijn. Zeer vervuilend spul dan

Harenaar zegt:

@Henk: Een electrische auto is zeker niet schoon. Daar heb je gelijk in.
Een electrische auto is (over de totale gebruiksduur) wel schoner dan een auto die op fossiele brandstoffen rijdt, dus als je moet kiezen, dan is een electrische auto wel degelijk de klimaatbewuste optie.
Een deelauto heeft als voordeel dat er minder auto’s nodig zijn (ervan uitgaande dat de deelauto een vervanger van een eigen auto is, en niet een vervanger van een busrit bijvoorbeeld), dus een deelauto is ook een klimaatbewuste optie.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.