De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 18 Juli, 2026
Deze post is bekeken 103 keer.

vrijdag 08 juni 2012

Nieuws:

Brinkschool in de (techniek)prijzen: toppers in de dop?

Door: Redactie

Donderdag 7 juni heeft de Brinkschool opnieuw laten zien dat ze techniek hoog in het vaandel heeft staan. Aan de landelijke finale van het Techniek Toernooi voor basisscholen deden twee teams van de Brinkschool mee. Met hun technische hoogstandjes behaalde groep 4 de eerste en groep 6 de derde plaats.

Na in maart al bij het regiotoernooi van Noord-Nederland in de prijzen te zijn gevallen moesten de teams het nu opnemen in het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem tegen scholen uit het hele land. En dat deden ze met succes. ’s Ochtends waren de groepen uit de onderbouw aan de beurt, ’s middags de bovenbouw. Voor veel leerlingen duurde het wachten lang, waardoor de zenuwen opliepen. Maar de sfeer tijdens het toernooi was heel goed en de teams motiveerden elkaar enorm.

Groep 4 moest tegen 9 andere teams strijden om de eer. Ze hadden de opdracht gekregen om vier curlingpucks zo dicht mogelijk bij het ‘huis’ te krijgen. Het team deed dit met zelfontworpen auto’s met foto’s erop van alle leerlingen uit groep 4. Alles verliep precies volgens plan: de pucks bleven op de baan en kwamen dicht bij het ‘huis’ uit. En daarmee behaalden ze de eerste plaats: een heuse educatieve spelcomputer voor groep 1 t/m 4.

Met maar liefst 19 teams was de tegenstand groot voor groep 6. Tijdens de regionale ronde nog eerste geworden met een kleurrijke knikkerbaan, nu behaalde het team een prachtige derde plaats.  De leerlingen moesten een boodschap snel en foutloos overbrengen zonder hun mond te mogen gebruiken: 28 willekeurige letters werden zonder praten in iets meer dan twee minuten overgebracht met behulp van knikkers. Goed voor een cheque van 200 euro.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.