De krant die je leest van A tot Z
Zondag 30 augustus, 2026
Deze post is bekeken 283 keer.

donderdag 29 april 2010

Nieuws:

Burgemeester overvalt winkelier…met koninklijke onderscheiding

Door: Redactie

Vandaag marcheerde burgemeester Mark Boumans met een illuster gezelschap over het Raadhuisplein in de richting van winkelier Guus Ennes. Temidden van rookwaren, staatsloten en tijdschriften bleef deze op hilarische wijze in de plooi toen zijn winkel werd bestormd door hoogwaardigheidsbekleders. Ennes ontving een lintje uit naam van Haren Majesteit de Koningin. Een verslag.

Burgemeester op weg naar zijn koninklijke 'overval'...

Burgemeester op weg naar zijn koninklijke 'overval'...

Ennes staat een klant te helpen, die een staatslot wenst. Opeens staat een groep van tientallen mensen op zijn drempel, sommigen verdringen zich rond de etalages, fotografen duwen zich naar de mooiste plek. Burgemeester Mark Boumans roept de winkelier toe: “Heer Ennes, heeft u even tijd voor ons?” En wat hem zelden overkomt, hij krijgt te horen: “Ik kom zo bij u, even deze klant verder helpen”. Gelach vult de ruimte als de burgemeester keurig op zijn beurt wacht, terwijl zijn medewerkster het kistje met het lintje zwaarder voelt wegen op haar handpalmen. Ennes vraagt de klant kalm: “Heeft u nog een voorkeur voor het eindcijfer?”

Guus Ennes overrompeld door het hoge bezoek, maar in de plooi en kalm...

Guus Ennes overrompeld door het hoge bezoek, maar in de plooi en kalm...

 

Op en top winkelier en bepaald stressbestendig. Ennes ten voeten uit. Eigenschappen die hem mede het lintje opleverden. Zijn echtgenote Mariska wist wat er stond te gebeuren, medewerker de heer Hazewinkel, die eigenlijk dienst had, had zich met voorbedachten rade ziek gemeld, opdat Ennes zeker aanwezig zou zijn in zijn drukbeklante dorpswinkel. De timing was perfect, het werd een blijde bijeenkomst, waar Ennes werd geroemd en geprezen (zie informatie hieronder).

Toeloop op Guus....

Toeloop op Guus....

Passanten die het oploopje zagen moeten hebben gedacht dat de arme winkelier werd overvallen. Dat was ook zo, maar het betrof dan wel een koninklijke overval. En zoiets gebeurt je maar zelden. Vanavond om 20.00 uur publiceren wij bijzonderheden over de overige onderscheiden Harenaars, die vandaag door de burgemeester werden verrast.

Foto: P.P. Luiken

Foto: P.P. Luiken

 

Donderdag 29 april reikt burgemeester Boumans de heer Gerardus Augusto Ennes  een Koninklijke onderscheiding uit. De heer Ennes wordt benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau.

 

Na zijn diensttijd startte de heer Ennes in 1974 als zelfstandig ondernemer met een tabakszaak in het centrum van Haren. Deze zaak runt hij nog steeds en inmiddels is hij een bekende ondernemer in deze gemeente. Hij heeft zich daarnaast op verschillende terreinen verdienstelijk gemaakt.

 

Zo was hij van 1974 tot 1982 part-time ambulance chauffeur bij de Zieken Transport Maatschappij en van 1985 tot 2000 Kaderlid/plaatsvervangend Bevelvoerder van de vrijwillige brandweer gemeente Haren. Van 1997 tot 2006 verrichte hij werkzaamheden als brandweercentralist op de verbindingscommandowagen van de regiobrandweer Groningen. Ook is hij sinds 1988 scheidsrechter bij het amateurvoetbal van de KNVB district Noord en is hij vanaf 2001 Lid van de schietvereniging ’s Landsweerbaarheid Groningen. In 2003 werd hij daarvan vice-voorzitter en sinds 2008 voorzitter.

 

Daarnaast is de heer Ennes vanaf 1980 zeer nauw betrokken is bij de Cavalerie Ere Escorte. Hij heeft zich hiervoor ingezet tijdens het huwelijk van prins Willem-Alexander in 2002, de bijzetting van prins Claus in 2002, van prinses Juliana in 2004 en van prins Bernard in 2004.     

Hij heeft tot voor kort de Gouden Koets begeleid op Prinsjesdag en toen hij daar, gezien zijn leeftijd mee moest stoppen, is hij toegetreden tot het logistieke detachement van de Ere Escorte.

 

***

3 reacties

Wim Ananias zegt:

Guus, van harte gefeliciteerd met je benoeming tot lid in de orde van Oranje Nassau…

Groeten Wim Ananias

sjors &jeannette zegt:

Guus, van harte.

Geweldig.

Gr uit Noordlaren

Jan en Elvira Wolfard zegt:

He Guus
Gefeliciteert je heb het verdient we zien elkaar weer deze zomer als we naar Nederland komen de groetjes van ons.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.


Recente berichten