D66 wil gratis parkeren in Haren
D66 gaat zich inzetten voor gratis parkeren in het centrum van Haren. Daarmee schaart de partij zich bij ondernemers, die grote hinder ondervinden van het betaald parkeren in het winkelhart. Hoewel de tarieven niet hoog liggen is het betalen een symbool van ongastvrijheid, vinden zij. Haren de Krant organiseerde in september 2013 een weekend gratis parkeren en winkeliers merkten dat direct aan het winkelbezoek en de opgewekte stemming van klanten. D66 wil zich de komende vier jaar gaan inzetten om het dorp zijn blauwe zone terug te geven.
In september kocht Haren de Krant het betaald parkeren voor één weekend af. Dat leidde tot veel positieve reacties en een ontspannen sfeer in het dorp….Tot 2000 was er in Haren een blauwe zone en was het parkeren dus gratis. Er werd nauwelijks gehandhaafd. Met de vernieuwing van het dorpshart (Komplan) voerde wethouder Berend Hoekstra (VVD) betaald parkeren in. Hij wilde er geen melkkoe van maken, maar had het geld nodig omdat ondernemers niet wensten mee te betalen aan het nieuwe dorpshart. Bovendien was er in 1998 een dure parkeerkelder gebouwd, waarvan de financiering moest worden opgevangen door vergunningen en parkeerinkomsten. Sinds de invoering van betaald parkeren wordt er gemopperd, ook al zijn de tarieven in Haren mild. Op dit moment wordt er ruim 350.000 euro per jaar omgezet door de gemeente Haren door parkeergelden en boetes. In Leek, waar oud-wethouder Berend Hoekstra nu burgemeester is, is nog een blauwe zone. Hoekstra vertelde twee jaar geleden aan Haren de Krant dat dit systeem perfect werkt: verkeersregulerend en kostendekkend. De gemeente Haren kan nog geen afscheid nemen van betaald parkeren, omdat men de inkomsten node kan missen.
Ondernemend Haren heeft bij monde van haar voorzitter Jaap Boerema vaker laten weten geen tegenstander te zijn van betaald parkeren. Hij vindt echter dat de klant de mogelijkheid moet krijgen om achteraf te betalen, zodat er tijdens het winkelen geen parkeerstress ontstaat. Aan die wens komt de gemeente tegemoet, want er wordt gewerkt aan het bel-parkeren. Dan kan de parkeerder via de gsm de begintijd van het parkeren invoeren en bij vertrek zich afmelden en automatisch betalen.
D66 Haren zal zich de komende raadsperiode inzetten voor gratis parkeren voor winkelbezoekers door herintroductie van de blauwe zone. Dit is wat D66 betreft de eerste en meest adequate maatregel die de gemeente kan aanreiken aan ondernemers, winkelbezoekers en inwoners teneinde het gastvrije karakter van Haren te onderstrepen. Vrijdag aanstaande is D66 in het winkelcentrum met “parkeer-flyers” en gaat D66 graag met u in gesprek over dit onderwerp.
22 reacties