De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 28 Mei, 2026
Deze post is bekeken 103 keer.

dinsdag 07 juli 2015

Nieuws:

Fietsevenement Haren-Haren hing ongemerkt aan zijden draad wegens hitte

Door: Redactie

Afgelopen zaterdag werd het fietsevenement Haren-Haren weliswaar gehinderd door de tropische hitte, maar de tochten verliepen vlekkeloos. Dat was volgens organisator Jeroen de Grijs te danken aan uitgebreide voorzorgsmaatregelen. Naar nu pas blijkt gonsde het enkele dagen voor het evenement van de geruchten dat de tocht zou worden afgelast. “Als dat gerucht in de media was verschenen waren we de klos geweest”, zegt De Grijs. Hoewel hij op duizend wielrijders (geoefend en ongeoefend) had gehoopt, bleef de teller steken bij 450. “Dat komt door de hoge temperaturen. Geeft niets, volgend jaar gaan we het opnieuw proberen: duizend fietsers!” De tochten beginnen en eindigen op het Raadhuisplein.

Het gerucht over het afgelasten kwam volgens Jeroen de Grijs uit het gemeentehuis van Haren. Een vluchtige reconstructie van de gebeurtenissen leidt tot de conclusie dat het afgelasten door de gemeente een optie is geweest. De gemeente Haren zou daarmee onveilige toestanden hebben willen voorkomen. Het vermoedelijke overleg hierover lekte uit en op straat werd Jeroen de Grijs ermee geconfronteerd. “Ik schrok ervan. Ik hoorde zeggen: je evenement gaat niet door!” Donderdag 2 juli heeft burgemeester Pieter van Veen hem gebeld om te horen welke maatregelen er waren genomen.”Toen heb ik kunnen vertellen dat aan alles was gedacht. Drinkwaterpunten onderweg, sponzen en watertobbes, ehbo, aanpaste routes. Het was teveel om op te noemen. Ik heb de indruk dat de burgemeester overtuigd was en daarom geen verbod heeft uitgesproken. Ik kan het niet bewijzen, maar ik heb het gevoel dat het zo was. En als wij ons niet voldoende op de hitte zouden hebben voorbereid, hadden ze het vast en zeker afgeblazen.”

De gemeente zegt

 

Woordvoerder Jan Julius Buwalda van de gemeente Haren zegt dat er nooit sprake is geweest van het intrekken van de vergunning. “Maar we hebben de veiligheid wel besproken met de organisatie. De gemeente geeft de vergunning en is verantwoordelijk voor de veiligheid. We hebben ons afgevraagd of er voorzorgsmaatregelen waren genomen en daarom heeft de burgemeester contact opgenomen met de organisatie. Zelfs op de dag van een evenement zou het nog kunnen worden afgelast, maar daarvoor was geen aanleiding.”

De tocht zelf is prima verlopen. De organisatie kreeg complimenten. “We hebben het financieel sluitend kunnen krijgen. Volgend jaar gaan we zeker door. We denken dat we een evenement hebben dat Haren op de kaart zet.” Inmiddels zijn Jeroen de Grijs en zijn mede-organisatoren gevraagd om mee te helpen met de organisatie van de WK wielrennen in 2020 in Groningen en Drenthe, mocht dit spektakel inderdaad worden ‘binnengehaald’. 

Foto: Okko Veling, Haren

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.