Glimmen krijgt op korte termijn fluisterende drempels
In Glimmen wordt deze maanden een begin gemaakt met het asfalteren van de verhoogde kruisingen en drempels. Met name de gedeelten met klinkers zorgen voor overlast. De gemeente gaat dit bekostigen (180.000) met gelden uit eigen zak en uit een potje van het GVVP (verkeers- en vervoersplan).
De fluisterende drempels zijn een begin van een grotere aanpak van de overlast door vrachtverkeer in het dorp Glimmen. De gemoederen liepen daar vorig jaar op omdat aanwonenden het lawaai van trucks zat waren. De gemeente probeerde het probleem te keren door een verbod op doorgaand vrachtverkeer, maar wethouder Paula Lambeck moest dat konijn weer terug in de hoge hoed proppen. Het bleek niet te handhaven en het idee werd door omliggende gemeenten ondermijnd.
De komende maanden wordt onderzocht hoe het vracht verkeer kan worden ontmoedigd om de route door Glimmen te nemen. Daarvoor wordt het project ‘Truck Spotting’ gestart, samen met de gemeenten Tynaarlo en Hoogezand. In het voorjaar 2016 worden de effecten gemeten.
3 reacties