De krant die je leest van A tot Z
Vrijdag 19 Juni, 2026
Deze post is bekeken 95 keer.

vrijdag 23 januari 2015

Nieuws:

Goed nieuws: bekeuringen in januari worden kwijtgescholden door ‘parkeer-pardon’

Door: Redactie

Wethouder Paula Lambeck van de gemeente Haren heeft in antwoord op vragen van Haren de Krant goed nieuws te melden: mensen die in januari in het centrum van Haren een parkeerboete hebben opgelopen, kunnen erop rekenen dat hun bezwaar zal leiden tot kwijtschelding van de boete.

Geld stock

Het gaat uiteraard alleen om bekeuringen na het parkeren binnen parkeervakken. Mensen die boetes opliepen voor b.v. het parkeren op straat waar het niet mag of op een invalidenparkeerplaats vallen buiten dit ‘parkeerpardon’.

Wethouder Lambeck formuleert de coulance voorzichtig: “Mensen die in de maand januari als gevolg van de verwarring tegen een bekeuring zijn opgelopen en een bezwaar indienen, mogen rekenen op een coulante opstelling van de gemeente.”

De gemeente lijkt niet doof te willen zijn voor de commotie in Haren. Daarover elders op deze pagina meer.

2 reacties

J. van Woudenberg zegt:

Ik vraag me af hoe een gemeente boete’s kan intrekken. De Bijzonder opsporingsambtenaren worden door de gemeente ingehuurd bij Veiligheidszorg Noord. De bekeuringen worden vanaf hun pda doorgezonden naar het CJIB. Daarna kunnen alleen de ovj en de rechter oordelen over de rechtmatigheid. De stichting Veiligheidszorg Noord beschikt denk ik niet over de discretionaire bevoegdheid om dit te doen en dat geldt ook voor de wethouder.

http://wetten.overheid.nl/BWBR0031853/geldigheidsdatum_17-12-2013/afdrukken

Mocht het bezwaar tegen uw parkeerboete worden afgewezen, dan loont het de moeite om de titel van opsporingsbevoegdheid van de Boa op te vragen. Staat daar op: ‘Veiligheidszorg Groningen’, dan is de Boa niet bekeuringsbevoegd.

Note redactie: Het gaat hier om een gebied waar gemeentelijke heffingen worden opgelegd, die lijken op gewone bekeuringen. De gemeente kan besluiten die heffing in te trekken.

J. van Woudenberg zegt:

@Redactie Dat wist ik niet. Ik dacht dat dit was afgeschaft met de inhuur van Boa’s.

Overigens is het zo dat bij de bekeuringen die Veiligheidszorg Noord uitschrijft, niet valt op te maken dat zij dat doen. Er staat wel een logo op maar dat is niet naar hen te herleiden.
Ook bij welke instantie je bezwaar kunt maken als je bent bekeurd, staat er niet op.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.