Harense woningmarkt als raket omhoog, 40% + – Lees meer…
De huizenprijs in gemeente Haren is 5% gedaald in eerste kwartaal 2015. Aantal transacties stijgt met 40%. Met andere woorden, de Harense woningmarkt is vlot getrokken. Dat zegt directeur Jan Loeters van Rabobank.
Vrijwel alle Nederlandse regio’s haken aan bij het landelijke herstel op de woningmarkt. In elke regio nam in 2014 het aantal woningverkopen toe en in 37 van de veertig regio’s steeg de gemiddelde verkoopprijs. Dit schrijven economen van de Rabobank in de vandaag verschenen studie Herstel op de regionale woningmarkt.
In Haren is de gemiddelde verkoopprijs van koopwoningen in het eerste kwartaal van 2015 met 5% gedaald. Voor wat betreft het herstel van de gemiddelde verkoopprijzen lopen de steden over het algemeen voorop. Het aantal woningtransacties in Haren is in het eerste kwartaal van 2015 met 40% gestegen.
De cijfers verklaard
Directievoorzitter Jan Loeters van Rabobank Stad en Midden Groningen geeft een toelichting: “De woningmarkt staat er in vrijwel heel Nederland beter voor. Dat komt door de gedaalde woningprijzen, de lage hypotheekrente, de gestegen werkgelegenheid en het herstelde vertrouwen in de woningmarkt. Daardoor groeide het aantal transacties. En dat leidt weer tot een minder ruime woningmarkt en dus hogere prijzen.”
Gemeente Haren
“In gemeente Haren zien we een tweeledig beeld”, vervolgt Loeters. “Enerzijds is het aantal transacties fors gestegen. Anderzijds is er sprake van een daling van de gemiddelde verkoopprijs. Dit is deels te verklaren door de nieuwbouw in Haren Noord. Daar is een groot aantal nieuwe huizen verkocht tegen relatief aantrekkelijke prijzen. Dat heeft een corrigerend effect de gemiddelde verkoopprijs.”
Provincie Groningen
In de provincie Groningen groeide het aantal transacties in het eerste kwartaal van 2015 met 30% en steeg de gemiddelde verkoopprijs met 3,0%. De regionale verschillen binnen de provincie zijn groot. In alle gemeenten nam het aantal transacties toe, maar de gemiddelde verkoopprijs steeg vooral in Veendam en Groningen. De gemeente Slochteren en Haren hebben beide te maken met een daling van de gemiddelde verkoopprijs ten opzichte van kwartaal 1 2014.
Gemiddelde verkoopprijs in vijf Groninger gemeentes in K1 2015 (Nederland: 223.030; Provincie Groningen: 166.959):
Groningen: 172.486
Haren: 290.571
Hoogezand-Sappemeer: 154.796
Veendam: 150.737
Slochteren: 178.773
Aantal transacties in vijf Groninger gemeentes in K1 2015 (Nederland: 159.028; Provincie Groningen: 4.925):
Groningen: 2.048
Haren: 218
Hoogezand-Sappemeer: 227
Veendam: 222
Slochteren: 116
De Regionale woningmarkt kunt u vinden op: www.rabobank.com/economie/
6 reacties