De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 2 september, 2026
Deze post is bekeken 365 keer.

vrijdag 29 mei 2009

Nieuws:

Hendrik Nijboer, markant man, overleden

Door: Redactie


Hendrik Nijboer is 26 mei overleden. Hij was een bekende verschijning rond de velden van VV Haren. Het Dagblad van het Noorden publiceerde vandaag een In Memoriam van de hand van Jan Schlimbach (zie onder).De jeugdvoetballers van de vv Haren zullen het nooit meer horen, de aansporing ‘meer met je lichaam over de bal hangen’ als iemand een bal hoog over schiet. Er is geen volwassen voetballer van de vv Haren die vroeger geen training van Nijboer heeft gehad. De markante Harenaar, die ook wel ‘Blauwe Hendrik’ werd genoemd, overleed begin deze week op 85-jarige leeftijd. Hij was lid van het eerste uur van de vv Haren. Het bestuur van de club vindt het spijtig dat de vv Haren volgend jaar het 75-jarig bestaan zonder Nijboer moet vieren.

Nijboer, die werkte bij de Fongers fietsfabriek, leefde voor de vv Haren in het algemeen en de jeugd in het bijzonder. Hij trainde en begeleidde de jeugdspelers, hij nam diverse bestuursfuncties op zich. De club eerde hem ruim vijftig jaar terug al met het jaarlijks terugkerende Hendrik Nijboer toernooi voor D-junioren. In juni zal de club hem missen want mister vv Haren zal de prijzen dan niet meer uitreiken.

Nijboer is voor zijn clubverdiensten talloze malen onderscheiden. Hij werd koninklijk onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De FNV reikte hem een gouden speld uit. Hij werd in 1981 lid van verdienste van de vv Haren. In 2004 werd hij benoemd tot erelid. Ook de vv Helpman heeft hem meerdere keren gedecoreerd. Verder werd op 1 april 1995 het pad dat loopt van de Berkenlaan naar het Sportpark aan de Onnerweg omgedoopt tot ‘Hendrik Nijboerpad’. Nijboer wordt zaterdag gecremeerd in Groningen.

DvhN

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.