De krant die je leest van A tot Z
Maandag 29 Juni, 2026
Deze post is bekeken 87 keer.

woensdag 17 augustus 2016

Nieuws:

Meepraten over herindelingsontwerp mag, beroep aantekenen niet

Door: Redactie

Op woensdag 31 augustus vanaf 19.30 uur kunnen belangstellenden het gesprek aangaan met medewerkers van de provincie. Thema: De fusie van Haren met Groningen en Ten Boer. Wie zou denken dat men tijdens die bijeenkomst in Postillion Hotel Haren beroep kan aantekenen tegen die fusie zal teleurgesteld worden. Men mag vast een protest laten horen, maar daar is alles mee gezegd. Het is vooral de bedoeling dat men positieve adviezen, tips en visies inbrengt, zodat het herindelingsontwerp de visies van burgers weerspiegelt. Dergelijke bijeenkomsten worden ook in Groningen en Ten Boer gehouden.

Gedeputeerde Staten van de provincie Groningen stellen op 13 september 2016 het herindelingsontwerp definitief vast en sturen dit naar de colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Groningen, Haren en Ten Boer. De gemeenten leggen het herindelingsontwerp vanaf 21 september 2016 tot en met 16 november 2016 ter inzage. De gemeenten en de provincie organiseren in de zienswijzeperiode informatiebijeenkomsten om met burgers over het vastgestelde herindelingsontwerp in gesprek te gaan. In deze periode kunnen mensen een bijdrage leveren door een zienswijze in te dienen, gericht aan Gedeputeerde Staten van de provincie Groningen. In een zienswijze kan men aandachtspunten, ideeën of uw instemming met de herindeling onder de aandacht brengen. Het herindelingsadvies wordt begin 2017 door Provinciale Staten vastgesteld.

De bijeenkomst is 31 augustus van 19.30-21.30 uur in het Postillion Hotel, Emmalaan 33, Haren

2 reacties

peter zegt:

Waar zou je in dat stadium al een beroep tegen kunnen indienen? Is nog geen ontwerp ter inzage gelegd en al helemaal niet iets vastgesteld. Het is een rommelig artikeltje zoals het er nu staat.

Cees Bolle zegt:

Peter heeft gelijk: beroep is natuurlijk pas mogelijk en zinvol wanneer er na 13 september een echt plan voor de herindeling ligt.
In dit stadium is het belangrijk, dat Harenaars aangeven wat ze belangrijk vinden om in het herindelingsvoorstel terug te vinden; aandacht voor de wezenlijke kernelementen van een levende dorpsgemeenschap b.v.; interessant zou ook zijn een voorstel voor reële burgerparticipatie in een nieuwe, grotere gemeente, hoe komt de stem van de Harenaars nog goed aan bod? Daar zijn best aantrekkelijke oplossingen voor te geven, maar die moeten dan ook wel in het definitieve herindelingsvoorstel staan. Zo’n bijeenkomst kan dus nuttig zijn om dergelijke ideeën te verzamelen.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.