De krant die je leest van A tot Z
Zondag 30 augustus, 2026
Deze post is bekeken 107 keer.

vrijdag 07 mei 2010

Nieuws:

Monumentbank Boeremapark weer mooi

Door: Redactie

De afgelopen weken is de monumentale bank in het Boeremapark hersteld. De bank is een bijzonder onderdeel van het park, maar verkeerde de laatste jaren in deplorabele staat.

Boeremapark

In opdracht van de gemeente Haren is de bank nu weer in oude luister hersteld, hoewel de houten zitelementen er door gemeentewerkers nog opgezet moeten worden. In het oog springt de gedenksteen voor burgemeester Dirk Boerema, die in 1935 is overleden. Als burgervader van Haren heeft hij gepleit voor veel groen in ons dorp, wat hem de bijnaam ‘Dirk Gruin’ opleverde. Het park was zijn initiatief en werd naar hem genoemd.

De restauratie is uitgevoerd door de heer E. Bossinga van voegbedrijf Het Noorden. Deze ambachtelijke vakman heeft eer gelegd in de klus en kreeg van passanten veel complimenten. In Haren de Krant van eind mei leest u waarom deze opdracht voor Bossinga zoveel betekenis had.

5 reacties

Matsoe zegt:

Dat ziet er weer mooi uit. Zodat de jongelui die daar rondhangen de boel weer kunnen slopen. Een paar jaar geleden klaagden de mensen nog over de hondenpoep in het park. Tegenwoordig vind je er alleen lege wietzakjes, lege/ kapotte bierflessen, condooms etc…Maar daar hoor je niemand over, het zijn vast de kinderen van diezelfde ambtenaren die deze rondhangende jongeren geen probleem vinden….

Harm zegt:

Nou de rest van het park nog opknappen en het lijkt helemaal prachtig! De beplanting van het park is zwaar verwaarloosd en overal wordt de beplanting overgroeid door bramen en overal opslag van bomen. Zou de gemeente geen budget hebben om het park grondig te renoveren en zo investeren in de groene long wat het Boeremapark toch echt is? Misschien zou iemand van de gemeente hier op kunnen reageren (nieuwe wethouder) want het park is toch van ons allen? Houd Haren bloeiend en groen! De monumentale bank is in ieder geval prachtig gerenoveerd!

henkw zegt:

Reeds vóór dat de houten zitbanken geplaatst zijn zijn er in het weekend reeds bierflesjes in diggelen bij de gerestaureerde bank achtergelaten. Jammer, jammer !

judit zegt:

Het Boeremapark is prachtig, maar inderdaad wordt het
overwoekerd door bramenstruiken, het hertenpark
is nu ook een lust voor het oog,deze wordt door een echte dierenliefhebber verzorgt, wat hij allemaal voorelkaar krijgt, geweldig!!!
Dus nu het park nog grondig opknappen dan is het helemaal oke, alleen die hangjongeren die maken er wel een rotzootje van.

Gerrit zegt:

Wat een zooitje in het boeremapark maar dat is trouwens ook zo in het hendrik de vriesplantsoen waar het ook een dikke chaos is. De gemeente zou zich moeten schamen over het groenonderhoud tegenwoordig. Overal hoog gras en wat gemaaid is ziet er niet uit. Het boeremapark was vroeger een keurig onderhouden park met een eigen tuinman die het gehele park netjes hield. En als je nu kijkt is het groen helemaal verwaarloosd en de vijver is niet helder maar groen van de algen.En de hangjongeren worden ook niet aangepakt maar mogen er gewoon een rotzooi van maken. Ik heb de gemeente weleens opgebeld met de vraag of het park nog een keer een onderhoudsbeurt krijgt? Dan krijg je zo’n groenambtenaar aan de telefoon en die legt je dan uit dat het budget van de gemeente niet toereikend is?? Nee,maar wel een duur gemeentehuis neerzetten van onze belastingcenten. Daar hebben de burgers van Haren wat aan!? Kortom de keuzes die gemaakt worden zijn duidelijk.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.


Recente berichten