De krant die je leest van A tot Z
Maandag 29 Juni, 2026
Deze post is bekeken 103 keer.

donderdag 01 september 2016

Nieuws:

Observaties van een dorpsgenoot: Mammoet in Haren

Door: Redactie

Mammoet voor de laatste keer over de Hondsrug.

Trok om half één vanmiddag door Haren.

Door: haweha

De Stichting De Mammoet uit Erica maakt dezer dagen een laatste reis met een groot formaat mammoet achter een min of meer bewoonbare woonwagen en getrokken door een tractor. Ze vertrokken hedenochtend uit de stad om vandaag over de Hondsrug te eindigen in Anloo.

Morgen en overmorgen gaat de tocht verder via o.a. Borger en Emmen om tenslotte weer te eindigen bij de zogenaamde stal van De Mammoet in Erica. Ik trof de karavaan met vier in historische klederdracht gehulde vrijwilligers ter hoogte van de Gazonmaaier in Haren. Daar werden ze geholpen om een loszittend wiel vast te laten solderen, of wel De Mammoet moest even geholpen worden door de smid, zo verwoorden de betrokkenen deze service.

Desgevraagd vernam ik van de meereizenden dat ze met de Stichting meer historische zaken opgepakt hebben zoals o.a. het in ere stellen van paasvuren en onderdak bieden aan allerlei muziekbandjes die oude tijden laten herleven.

Mammoet

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.