De krant die je leest van A tot Z
Zaterdag 20 Juni, 2026
Deze post is bekeken 249 keer.

donderdag 26 maart 2015

Nieuws:

Actueel: Ondernemersvoorzitter Jaap Boerema stapt per direct op – lees meer…

Door: Redactie

Na tien jaar tomeloze inspanningen voor Ondernemend Haren heeft Jaap Boerema deze week per direct zijn functie als voorzitter neergelegd. Boerema kan naar eigen zeggen niet meer optimaal functioneren door een zware ‘rugzak’ met ervaringen en moeizame verhoudingen uit het heden en verleden. Het bestuur van de vereniging gaat op zoek naar een opvolger.

In zijn motivatie voor het vertrek noemt Jaap Boerema specifiek de verstandhouding en samenwerking met de gemeente Haren. Die staat volgens hem een voortvarende start van het Dorpsfonds in de weg. In dat fonds storten ondernemers via de OZB jaarlijks 80.000 euro om Haren op de kaart te houden. Er is al een jaar sprake van dat fonds, maar een daadwerkelijke start is er nog steeds niet. De scheidend voorzitter had nog meer zware bagage in zijn rugzak de laatste tijd. Zo sprak hij zich in Haren de Krant al kritisch uit over het parkeerbeleid en het gebrek aan goede communicatie daarover met de ondernemers. En nu komt daar nog een ander aspect bij: interne oppositie. Binnen Ondernemend Haren zijn leden kritisch over de manier waarop de club de centrumbelangen behartigt. Een groep kritische winkeliers werkt aan de heroprichting van Koopcentrum Haren. Een soort snelle ‘interventiemacht’ die centrumproblemen wil aanpakken en gesprekspartner voor de gemeente Haren wil zijn. Dit nieuwe Koopcentrum Haren wil ook budget uit het Dorpsfonds hebben.  Deze week is bij alle winkels in Haren een brief met enquête bezorgd, waarin ondernemers wordt gevraagd hun wensen te noteren. Of deze ontwikkeling de druppel was die Boerema deed besluiten op te stappen is niet duidelijk, maar de verhoudingen werden er niet overzichtelijker door.

Tomeloze inzet

Jaap Boerema, oud-ondernemer, stond tien jaar aan het roer van Ondernemend Haren en was een man die in strategieën dacht en vooral de verbinding wilde maken tussen gemeente en ondernemers. Maar ook deed hij er alles aan om de leden van de club bij elkaar te brengen. Dienstverleners en winkeliers, het zijn twee verschillende categorieën ondernemers. Ieder met eigen belangen. Het bleek een lastige opgave. Jaap Boerema wordt in een verklaring van het bestuur geroemd voor zijn inzet en toewijding. Zijn vertrek wordt diep betreurd en waarnemend secretaris Archie Verhoog noemt het ‘een zware klap’. Aan de andere kant is het misschien een wijs besluit, want als verhoudingen gaan slijten, wordt het nemen van goede beslissingen ondermijnd. En als het met je belangrijke partner, de lokale overheid, niet botert…gaat energie verloren in bijzaken.

 

8 reacties

fotograaf Johan van Drunen zegt:

Een bericht dat bij mij insloeg als een bom. Wat er achter het besluit van Jaap Boerema precies schuil gaat zal ooit wel eens boven water komen.
Dat het sinds enige tijd wat “rommelde” en er wat geruchten de ronde deden was duidelijk.
Juist nu het zo goed leek te gaan met Ondernemend Haren barst de bom!
De club, die volwassen leek te worden met een aantrekkelijke website, een groeiende groep leden, voornamelijk van NIET detaillisten, en leerzame bijeenkomsten.

Je hoort wel eens wat, en naar alle waarschijnlijkheid gaat deze club nu kopje onder tengevolge van een groep ondernemers die het beter denkt te weten en te kunnen. Soms ook ondernemers die niet eens lid zijn, aan de zijlijn staan, en gratis meeliften met een groep, die trouw de contributie betalen en hun nek uitsteken.

Geronsel en achterklap?

Ach, eigenlijk is er sinds ik ondernemer ben in Haren in 40jaar! NIETS veranderd: De eeuwige discussies over de contributie, de sinterklaas intocht, het parkeerbeleid en de “grote” ondernemers die zich niet laten zien. (zoeken jullie het maar lekker uit).

Wat ik ook constateer is, dat we aan JAAP BOEREMA , zonder daarbij zijn voorgangers ook maar iets te kort te doen, de BESTE voorzitter van de laatste 40 jaar verliezen. Zo jammer….

In een eerder stadium verloren wij, ondernemers, aan ROB BATS een geweldige burgermeester. De eerste burgermeester die zich inzette voor het ondernemesklimaat in Haren!

Hoe nu verder?? Ieder voor zich en God voor ons allen? ‘k Ben er bang voor….

JAAP bedankt voor je volslagen belangeloze, fantastische inzet en samenwerking!

Ondernemend Haren gaat je missen….

G.D.Kuipers zegt:

Dag meneer Boerema
Wij hebben elkaar slechts een paar keer ontmoet.
In het kader van de gemeentelijke Toekomst.
U hebt mij als voorzitter van Ondernemend Haren
destijds een afgewogen en voortreffelijke indruk
gegeven.
Het artikel in Haren de Krant van maandag deed mij
het ergste vrezen.
Het is heel jammer dat het zo moet aflopen.
G.D.Kuipers,
oud wethouder middenstandszaken Appingedam

ex-centrum ondernemer zegt:

Beste Jaap,

ik begrijp jouw (re)actie.
Ieder weldenkend mens had waarschijnlijk al veel eerder de handdoek in de ring van de centrumondernemers gegooid. Jij bent je blijven inzetten als niet-detaillist voor al die “kikkers in de kruiwagen” die zich ondernemer durven te noemen maar vooral een grote mond hebben en niets presteren in het algemeen belang maar alleen voor zich zelf handelen en spreken.

De meeste winkeliers in het centrum hebben meegelift op jouw inspanningen en die van het bestuur zonder dat ze lid waren van Ondernemend Haren! Ze betaalden geen contributie maar hadden wel de grootste praatjes.
En de meeste leden uit het centrum van Haren vonden het lid zijn op zich zelf al een grote inspanning…..
Er zijn er maar een handvol die wel in het grote geheel dachten en zich wilden inzetten, helaas te weinig.

En dan Koning, Keizer, Admiraal van Haren: Gert B. Hij ziet de grote oplossing van het centrumprobleem in het aanbieden van gratis parkeren, overigens samen met Haren de Krant.
Soms lijkt de wereldvrede wel van het gratis parkeren af te hangen. De vraag is dan wel of Gert en zijn kornuiten jaarlijks 250.000 euro weten op te hoesten??
Ik zelf ben hier inmiddels zo allergisch van geworden, dat ik niet meer in 1 van zijn zaken kom.

Roepen is altijd zo makkelijk maar het werkelijk oplossen van een probleem is toch echt een andere zaak!
Het is wel makkelijk om op basis van 1 issue een punt proberen te scoren, dat zien we in de landelijke politiek ook. Heeft dit “parkeerclubje” wel eens bedacht dat gratis parkeren zal lijden tot het volledig volstromen van de parkeervakken met mensen die dan de hele dag blijven staan? Is het niet van belang voor bezoekers van winkels dát ze kunnen parkeren? En dat als alle gratis parkeervakken volstaan met de winkeliers, de medewerkers en de ambtenaren de bezoeker aan Haren wel MOET doorrijden naar Groningen oid omdat hij daar wel kan parkeren?

Jaap, bedankt voor je tomeloze inzet en je kan terugzien op een mooie periode. Geniet van de vele vrije tijd die je er nu voor terug krijgt.
Ze zoeken het nu zelf maar uit.

Gr.

Henk Vos zegt:

Henk Vos, Ekoplaza Haren
Ontzettend jammer dat Jaap het niet meer trekt. Heb achter de schermen met een aantal collega’s ervaren dat een voorzittersrol in tijden van economisch zwaar weer, parkeerperikelen, politieke twisten samenwerking niet gemakkelijk maakt. Stap voor stap heeft Jaap gepoogd ondernemers, dienstverlening, vastgoed en politiek in Haren op elkaar gericht te krijgen. In de constatering dat het ondernemerslandschap in deze tijden door het steeds meer ontstaan van filiaalbedrijven en internetactiviteiten geen dominante lokale voortrekkersrol meer heeft, is Jaap geduldig op zoek gegaan naar krachten die ons dorp als geheel kunnen en willen versterken.
De ontwikkeling van een document met een duidelijke visie over ons dorp en financiering via een dorpsfonds, waarmee een onafhankelijk bestuur de kans krijgt Haren daadwerkelijk te profileren, is door Jaap z’n belangeloze inzet gerealiseerd. Het zou ons sieren dat we ons niet letterlijk blind (blijven) staren op ons eigen belang, maar ons durven aansluiten bij zijn ontwikkelde initiatief. Jaap hebben we door de onderlinge schermutselingen onderweg verloren, maar wie heeft het lef, kennis en inzicht zijn initiatief verder uit te bouwen?

Harteveld zegt:

volledig eens met ex centrum ondernemer, ook ik kom {al jaren niet meer } bij (…..red) met zijn woekerprijzen. Deze man is nog van de generatie ikke ikke ikke en de rest kan …………. Maar de oplossing over ons parkeerbeleid is opgelost, dhr. bruns gaat onze gemeente betalen voor zijn terras op ons gemeentegrond.
Jaap Boerema BEDANKT !!!!! voor je jarenlange inzet.

Ineke zegt:

“In zijn motivatie voor het vertrek noemt Jaap Boerema specifiek de verstandhouding en samenwerking met de gemeente Haren. Die staat volgens hem een voortvarende start van het Dorpsfonds in de weg.” ……..
……….”Of deze ontwikkeling de druppel was die Boerema deed besluiten op te stappen is niet duidelijk, maar de verhoudingen werden er niet overzichtelijker door.”

Dus heren Harteveld en ex-centrum ondernemer, het gaat om de stugge houding van de gemeente Haren, dus laten we ophouden om met modder te gooien naar Gert Bruns. Dat is wel heel gemakkelijk.

AnneBart Bolt zegt:

Dit is een begrijpelijke keuze van Jaap Boerema, maar tegelijkertijd een aderlating voor de ondernememers.
Alle sterkte om dit gat op te vullen. In de 16 jaar dat ik niet meer actief ben binnen de handelsvereniging is het tij gekeerd en is er een professionaliseringsslag gemaakt mede door de tomeloze inzet van Jaap Boerema. Werken als een “team” van ondernemers is tegelijkertijd de hoeksteen van je eigen onderneming. Respect en applaus voor Jaap, sterkte voor de ondernemers.

Rob Verment zegt:

Heren heren, is dat maken van verwijten over en weer nou verstandig?
Ikzelf ben geen ondernemer, maar ik verwacht van ondernemers een zakelijke, positieve houding. Alleen dàt helpt u en Haren verder m.i.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.