De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 26 Mei, 2026
Deze post is bekeken 114 keer.

woensdag 18 november 2015

Nieuws:

Steekincident in azc Onnen

Door: Redactie

Gisteravond is in het anders zo kalme azc Onnen toch even de vlam in de pan geslagen. Een 28-jarige bewoner van het centrum heeft een andere bewoner (25) in zijn borst gestoken, het slachtoffer moest naar het UMCG worden overgebracht. 

Woordvoerder Alet Bouwmeester van COA wil niet zeggen wat de nationaliteiten zijn van dader en slachtoffer. Het is haar niet bekend of er etnische emoties hebben gespeeld, want ze kent de toedracht nog niet. Naar verluidt heeft de dader zich later in de nacht zelf gemeld bij de beveiligers van het azc en kon hij aan de politie worden overgedragen.

Volgens Alet Bouwmeester stond het azc niet op zijn kop en hebben veel mensen niets gemerkt van het voorval. De dader zou nog vast zitten, het slachtoffer kan vandaag weer naar het azc terugkeren.

10 reacties

InwonervanHaren zegt:

Het is een vreemdeling zeker, die verdwaald is zeker. Vraag maar niet naar de naam.

6 december vertrekken ze?

rdv zegt:

Het is wachten tot het een keer in het centrum gebeurd.Verbied eerst de drank maar in het azc.

Arthus Nus zegt:

Ik zie indd behoorlijk wat kratjes bier die kant op gaan…!!! Hebben ze daar geld voor over?! En de mensen in haren die van 30/40 euro per week leven, kunnen zij dat ook halen?!
Het is indd wachten op erger normen en waarden verschillen gewoonweg teveel punt.!

Vincent de wit zegt:

De mensen van het AZC hebben zelf geld; niet allemaal profiteren van de Nederlandsche staat. Enig idee waarom veel gemeentes graag asielzoekers willen opvangen? Voor de meesten een duidelijke neen! 😉

InwonervanHaren zegt:

@Vincent de wit
Nee, ik begrjip NIET waarom veel gemeentes deze mensen graag wil opvangen. De vergoeding is euro 6000,- per asielzoeker. De kosten zo las ik recentelijk soms 2x dat bedrag.

Dus, nee, ik begrijp dat niet.

prat zegt:

Beste inwoner van Haren, Het is niet de vraag of gemeenten deze mensen graag opvangen. Het is namelijk zo dat deze mensen hier nu eenmaal zijn en dus op een of andere wijze opgevangen MOETEN worden. Dat gaat soms met horten en stoten maar het zal toch moeten. Het AZC in Onnen hoort daarbij net zo als het voorlopig huisvesten in leegstaande panden van statushouders. Ook daarvoor zijn bijzondere maatregelen noodzakelijk.
Denk aan (verplichte) verhuur aan woningcorporaties door de eigenaren van de panden ect. We zijn er dus nog lang niet. Nee het begin is er slechts.

InwonervanHaren zegt:

@Prat,
Het gedrag van gemeentes die ondanks de uitdrukkelijke weerstand van de lokale bevolking toch voor de opvang van asielzoekers stemmen noem ik ‘gretig’. Dhr. Verbeek die onlangs voor de muziek aan marcheerde was daar ook een typisch voorbeeld van.

Het opvangen van ongelimiteerde hoeveelheden gelukzoekers in combinatie met dat ‘heilige moeten’, jeukt mij verschrikkelijk. Vooral ook, omdat de politiek met even veel gemak andere reeds eerder opgebouwde zekerheden afbreekt. En dat alles met als argument, het geld is op.

Ik ben het helaas geheel met u eens dat dit slechts het begin is.

Bezorgde inwoner zegt:

Quote Inwoner van Haren: ‘De vergoeding is euro 6000,- per asielzoeker. De kosten zo las ik recentelijk soms 2x dat bedrag’. Als dat verhaal correct is, zijn we dus dubbel de klos. Alle uitgaven van het COA worden al via belastinggeld bekostigd en het tekort aan kosten zijn dan voor rekening van de gemeente, dus die krijgen we vervolgens via de OZB(verhoging) voor onze rekening. Deze steekpartij zal wellicht ook wel weer meer beveiliging vereisen, dus nog meer kosten. Allemaal van de grote hoop. Het lijkt wel Sinterklaas hier!
Onderhand mag de rem er wel op in Nederland, ofterwijl grenzen dicht.

Piet zegt:

Was laatst bij noodopvang van Swietenlaan. Daar werden even 20 wasmachines van Miele geplaatst. Ik heb een zanussie. Kost een derde van een Miele en wast uitstekend.

Majid Hashemy zegt:

Meer dan ooit zijn discipline wijsheid en daadkracht noodzakelijk. Wees niet bang maar dapper en solidair.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.