De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 6 Mei, 2026
Deze post is bekeken 103 keer.

dinsdag 04 maart 2014

Nieuws:

Stichting Scharlakenhof (zwembad) nu al verzoek om uitstel betaling

Door: Redactie

Aan ijver en werklust ontbreekt het de vrijwilligers die het zwembad Scharlakenhof Haren reviseren niet. Dagelijks zijn veel vrijwilligers aan het werk om het bad weer open te krijgen, nadat het in december 2011 de deuren sloot wegens de vondst van asbest. Het werk vordert trager dan verwacht. Nog steeds is het bad gesloten.

De vrijwilligers van de stichting (SEZS) hadden heropening in 2013 verwacht, maar zover kwam het niet. Hierdoor is dus ook nog geen begin gemaakt met de exploitatie van het zwembad. Ergo, er zijn nog geen inkomsten. Daarom heeft de stichting reeds nu een verzoek ingediend bij de gemeente Haren om af te mogen zien van de eerste termijn van de terugbetaling van de lening (700.000). Gedurende tien jaar moet de stichting 70.000 aan de gemeente terugbetalen. Wethouder Theo Sieling zegt dat de gemeente positief staat tegenover het verzoek en denkt dat het college gaat besluiten om de stichting uitstel te geven. Dat zou er in de praktijk op neer komen dat de vrijwilligers pas in 2015 hun eerste betaling hoeven doen en dat aan het eind van de looptijd (2023) er een jaar aan vast wordt geplakt.

Sieling erkent dat hij coulant is met overheidsgeld. Hij memoreert dat hij destijds eigenlijk geen voorstander was van het verstrekken van de lening voor het zwembad, maar dat de raad hem tot deze stap heeft gemotiveerd.

15 reacties

SMZ-SMI zegt:

Onvoorstelbaar, met dank aan CDA, GL en GVH weer 1.400.000 euro naar de maan. Zal we nooit gaan lukken met die bodemloze put

Bob de Vries zegt:

Rekenen (of goed lezen) is niet je sterkste punt geloof ik, SMZ-SMI…

Oosterhaar zegt:

Met dank aan alle ‘ vrijwilligers’ die op afstand toekijken. Wachten tot het klaar is en dan zeggen, goh knap werk hoor mensen

Henk zegt:

Nu hoor ik Gezond Verstand Haren niet…….OGVH ?

kritisch tiepje zegt:

als we 70.000 euro als belasting betaler mogen dokken voor 6 weken mooiweercampagne voor de herindeling van dit college , inclusier 13.500 euro voor een website en social meida en de glossy van de buregmeester en haar vrienden ,die niet eens bij iedereen bezorgd is.. dan kan dat zwembad best een jaartje uitstel krijgen.Daar is die 70.000 euro die zij moeten betalen een schijntje bij

Freek Smit zegt:

Tja dat was van tevoren toch al bekend..?

berend simon zegt:

had sieling zijn rug maar recht gehouden

zuchtje zegt:

Goh, geen reactie van Mariska (GVH)? Reageer hiér even op als je wilt, JIJ hebt je toch zo hard gemaakt voor het behoud van het Scharlakenhof? ? ? en nu dit bericht? Ben benieuwd naar je reaktie!

michelle zegt:

ik hoop dat ie snel open is dan kan er eindelijk weer wat terugverdiend worden en wat die bodemloze put betreft dat slaat nergens bovendien zijn er vrijwilligers die hun hart en ziel in het project steken en uiteindelijk is het voor iedereen in haren en omgeving mooi dat er weer gezwommen kan worden in haren dat nu een groot gemis is dus petje af voor de vrijwilligers van scharlakenhof.

leonie zegt:

Tegen de tijd dat er terug betaald gaat worden zitten we allang vast aan de gemeente Groningen..

Gert zegt:

Zeur niet zo SMZ-SMI. Het is überhaupt belachelijk dat die 7 ton terugbetaald moet worden! Da’s een schijntje voor de gemeente Haren die het in veelvoud aan de andere kant over de balk smijt! Zo’n burgerinitiatief die het algemeen belang dient zou aan alle kanten gesteund moeten worden…

ik zegt:

Hij hoopt een verwarring in het cognitieve denkvermogen van de lezer te brengen. In de hoop dat men zijn mening zal gaan koesteren…. ( men moet immmers over cijfers gaan nadenken)

zwemvlies zegt:

Het is niet zo als het hierboven beschreven staat. Er is (en dat staat in het contract met de gemeente over de lening) afgesproken dat er pas wordt terugbetaald als het zwembad open is. De volledige lening is nog niet eens verstrekt aan het zwembad, dus het bedrag zou ook nooit over 70.000 euro gaan voor het eerste jaar waarin het zwembad open zou gaan. De reden dat het langer duurt ligt niet alleen aan de vrijwilligers, het ligt ook aan het verwijderen van de asbest. Dat kon niet allemaal in een keer tegelijk, dat had te maken met regelgeving. Pas daarna konden de vrijwilligers aan de slag. Als de mensen die hierboven zo negatief zijn eens een kijkje zouden gaan nemen in het zwembad zouden ze verbaasd staan! Als jullie precies willen weten hoe het zit, vraag het dan gewoon aan de voorzitter van het stichtingsbestuur ! Dat zou de journalist ook moeten doen: iets met hoor en wederhoor. Nu zit het college een beeld te geven alsof het zwembad het faillissement aan heeft gevraagd. Ik vraag me af waarom ze dat doen en wat ze daar mee te winnen hebben. Oh Wacht er zijn natuurlijk bijna verkiezingen… ja dat zou goed uitkomen als de partijen die het zwembad dicht wilden hebben nu kunnen roepen dat het bad niet meer kan betalen… Maar het is een grove leugen! En het is een regelrechte aanval op al die vrijwilligers die zich in hun vrije tijd drie slagen in de rondte werken zodat er straks weer zwemles gegeven kan worden, misschien ook wel aan uw kinderen!

Dorpsgenieter zegt:

Het is geen uitstel van betaling in de juridische zin (surseance). Het is later beginnen met betaling. Voor betaling is exploitatie nodig en daarvoor moet het zwembad wel open zijn. Aangezien de vertraging deels op het conto van de gemeente is te schrijven, is het niet meer dan normaal om deze afspraken te herzien. Het is slechts een verschuiving in de tijd.

Het is niet positief, het belang van het zwembad is zo snel mogelijk open gaan.

€70.000: dat geeft de gemeente uit aan herindelingspropaganda en dat geld is echt verdwenen en komt nooit meer terug. Deze gemeente had liever €100.000 uitgegeven

Harrie zegt:

Als alle zeurders nou eens een dag of meer zouden meehelpen was het bad misschien al open en kon het terugbetalen beginnen. Maar in Haren staan de beste stuurlui, en dat zijn er veel, langs de wal/kant bij alle hier geplaatste artikelen.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.