De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 28 Mei, 2026
Deze post is bekeken 112 keer.

dinsdag 15 september 2015

Nieuws:

Tellen is een kunst op het transferium: meer parkeerplaatsen aangelegd dan gepland?

Door: Redactie

Columnist Emile Koopmans van Haren de Krant stoort zich aan de vrij platvloerse uitbreiding van de fietsenstallingen op het transferium. Daarover gaat zijn column, die volgende week zal verschijnen. Naar eigen zeggen uit een soort ballorigheid begon hij zich te storen aan het bouwbord, waarop de aanleg van 513 extra parkeerplaatsen stonden aangekondigd. Waarom nou precies 513? Dat leidde weer tot het onvermijdelijke natellen. De kritische columnist heeft er even de tijd voor genomen en kwam tot de conclusie dat de uitbreiding geen 513 maar zelfs 535 extra parkeerplaatsen betreft. 

‘Tellen kunnen ze ook al niet’, verzucht Koopmans. Hoe dit kan wordt niet duidelijk. Wellicht had de aannemer stenen over. Maar het is ook denkbaar dat de ontwerper van het bouwbord ‘schijnnauwkeurigheid’ wel leuk vindt. Hoe dan ook, er is weer genoeg parkeerruimte op het Transferium van Haren.

 

7 reacties

InwonervanHaren zegt:

Niet moeilijk doen, gewoon iets meer leveren dan krijg je geen gezeik. Ja, zo rollen ze in Groningen.

mart zegt:

Mooi Bouwbord!

Mij valt juist op:
-zwarte letters “STAD”…
-opdrachtgever “Groningen-STAD”….

MOOI MAN ! 🙂

P.S. Wellicht zijn de 20, nog niet meegetelde parkeerplaatsen
wel bedoelt voor STADSbussen?

joopy zegt:

Tja Mart, het is dan ook grondgebied van Groningen-STAD
En aangezien bijna iedereen in Groningen “noar Stad” gaat hebben ze dat als logo.

mart zegt:

@joopy
Pardon?
Het Transferium-Haren ligt toch werkelijk wel binnen de gemeentegrenzen van de (nu nog bestaande) gemeente Haren en is zeker (nog niet) gelegen binnen de gemeente Groningen-STAD.
Dat vanaf het Transferium-Haren veel mensen naar het centrum van Groningen(-STAD) reizen, ben ik met je eens. Dit is vergelijkbaar met het Transferium-Hoogkerk, vanwaar ook veel mensen naar het centrum van Groningen(-stad) reizen.

Daar waar het de één opvalt dat er getallen niet (exact) kloppen, viel het mij op dat Groningen-STAD opdrachtgever is. 🙂 niets meer, niets minder 🙂

Henk zegt:

Emile koopmans stoort zich eraan, nou gefeliciteerd
Is natuurlijk ook logisch alles gaat perfect in Nederland en Europa logisch dat je aan dit soort dingen stoort.
Zal zijn volgende collum gaan over het hout dat gebruikt wordt van het bouwbord….. Denk het wel….kansloos..

joopy zegt:

@mart, sorry maar het transferium is Gronings grondgebied in de gemeente Haren.
Groningen is eigenaar van de grond, net als een woningbezitter eigenaar is van de grond waar zijn huis op staat.

mart zegt:

@joopy
Als jij het zegt, wil ik het best wel van je aannemen dat de Gemeente Groningen(-STAD) eigenaar is van de grond van het transferium-Haren. Maar dat maakt de grond nog steeds géén Gronings grondgebied 🙂 . Met andere woorden hoewel de gemeente Groningen eigenaar van deze grond is, is het wel degelijk nog steeds Harens grondgebied. Het transferium-Haren is (nog steeds) immers gelegen in de “gemeente Haren”, zolang deze gemeente nog (even) blijft voortbestaan? 🙂

Morgen nog even afwachten hoe het gaat met de ‘fusiebesprekingen’ met Tynaarlo. Overigens is het de bedoeling om één A28-afslag zuidwaards nog een Transferium aan te leggen. In de nabijheid van de manege in Glimmen, maar gelegen in de gemeente Tynaarlo (hoewel veel mensen zullen denken dat dit toebehoort tot het grondgebied van Haren 🙂 .

Wellicht kan bij de fusiebesprekingen worden overlegt dit laatste transferium niet te ontwikkelen, en het transferium bij Haren nog een beetje te vergroten? (Of zullen die 20 extra plaatsen bij voorbaat al worden ontwikkeld als bijdrage van, en ten behoeve van de Tynaarlose bevolking die hier vanzelfsprekend ook gebruik van wil maken?

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.