De krant die je leest van A tot Z
Zondag 21 Juni, 2026
Deze post is bekeken 106 keer.

woensdag 27 mei 2015

Nieuws:

Tynaarlo komt in september met reactie op fusie-aanzoek Haren

Door: Redactie

De gemeente Tynaarlo komt half september met een uitspraak over het fusieverzoek van de gemeente Haren. Dat hebben Haren en Tynaarlo met elkaar afgesproken. In eerste instantie zou er voor 1 juli 2015 een mededeling uit Tynaarlo komen. De gemeente heeft echter meer tijd nodig om zijn standpunt te bepalen.

Hier komt bij dat er in provincie Groningen een nieuw provinciebestuur is, met een andere kijk op het vraagstuk van de herindeling. Het legt geen fusies meer op, maar geeft gemeenten de ruimte om hier zelf mee aan de slag te gaan. Deze ontwikkeling heeft echter geen invloed op het fusieverzoek van Haren. Het college van B&W van de gemeente Haren geeft aan dat het nog steeds wil fuseren met de gemeente Tynaarlo.

De gemeente Tynaarlo wil hierin een zorgvuldige afweging maken. Wat daar, volgens het college van B&W van Tynaarlo, bij voorop staat is dat de inwoners er beter van moeten worden. Daarom brengen ze de gevolgen van een eventuele samensmelting nu in kaart. Verder wil het college weten hoe inwoners hierover denken. Uiteindelijk neemt de gemeenteraad van Tynaarlo, op basis van al die informatie, een standpunt in.

3 reacties

Gaaike Euwema zegt:

Deze Harenaar is zijn hele leven al een Groninger en wil dat graag zo houden.

Geldterug zegt:

Tsja je kunt altijd verhuizen.
Dan houden we Haren Harens.

Dorpsgenoot zegt:

Beste Gaaike …… dat klinkt wel heeeeeeeeel oud hoor, kom, doe eens gek, vervang Groninger gewoon door Harenaar !! Toen jij nog niet geboren was ging ik op mn brommertje van ons dorpje naar die stad om te spelen voor Celeritas en Donar ….. nou nou nou die grote stad …… wat was ik blij dat ik ergens bij de Esserberg Be Quick zag staan, was ik weer thuis ….. Ken je dat gevoel ?? Voorbij die enge Wijert terug naar huis …… dat is mijn dorp ook over 30 jaar als jij dat wilt, en begint voor Glimmen hetzelfde verhaal in 2035 ……. Kom op Gaaike, dunk er nog maar een paar in …… maar alsjeblieft …… er gaat niets boven Haren !!!

waarvan akte !

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.