Update 10 februari vermissing Rob Huter: Maandag actiedag ‘Van fietsendief tot held’ (wie eigende zich de rode fiets toe?)
Rob Huter (72) uit Haren is sinds 29 december 14.00 uur vermist. De zoektocht houdt veel mensen uit Haren en omgeving in haar greep. Tot nu toe is op alle mogelijke en onmogelijke plaatsen naar hem gezocht: zonder resultaat. Het laatste aantoonbare spoor was een fietsenwinkel aan de Korreweg, waar hij 29 december om 14.00 uur de deur uitliep. Enigszins verward was hij, maar (nog) niet stuurloos. Waar ging hij naartoe? De politie en alle zoekers richtten de aandacht niet alleen op Rob Huter, maar ook op zijn bordeauxrode damesfiets van het merk Batavus. Is die fiets door iemand aangetroffen (niet op slot) en meegenomen naar huis? Maandag 11 februari een nieuwe oproep: word van fietsendief tot held.

Wie eigende zich de rode fiets toe? Meld u zich alstublieft
Er zijn veel scenario’s denkbaar en één ervan is dat Rob Huter de rode damesfiets met geblokte fietstassen ergens in de stad of omgeving heeft neergezet zonder die op slot te doen. Iemand kan dat hebben gezien en deze fiets hebben meegenomen. Misschien met het doel om de fiets te verkopen, misschien met het plan er een tijdje op te rijden. Kent u iemand die ‘opeens’ op een rode damesfiets van het merk Batavus reed? Met of zonder de fietstassen?
De fiets is nu de sleutel in de vermissingszaak van Rob Huter. Als de fiets wordt gevonden, wordt hij waarschijnlijk ook wel gevonden. De fiets zal de zoekers op zijn spoor zetten. Plotseling wordt de eventuele ‘fietsendief’ dus een getuige van levensbelang en misschien wordt hij/zij een held.
Wat moet de fietsendief nu doen?
Heeft u de fiets op (of na) zaterdag 29 december ergens aangetroffen (niet op slot) en deze meegenomen? Laat uw geweten spreken. Meld aan de politie (of aan de particuliere zoekers) op welke plek u de fiets heeft gevonden.
1.Maak even een foto van de fiets en stuur die aan de politie of aan de particuliere zoekers (zie onder).
2.Vertel waar u de fiets heeft meegenomen en eventueel waar die nu staat of ligt.
3. Wees niet bevreesd voor consequenties. U bent niet langer fietsendief, maar wordt een belangrijke getuige.
Hoe meldt u zich?
1. Bel de politie tiplijn 0800-6070.
2. Mail aan redactie@harendekrant.nl (als u liever contact heeft met de particuliere zoekers, die overigens samenwerken met de politie)

Signalement van de fiets
-Bordeauxrode Batavus damesfiets van het type Verona.
-Versnellingen
-Donkere fietstassen met geblokte kleppen
Wanneer en waar is die fiets voor het laatst gezien?
-Korreweg voor de deur van rijwielhandel Gro te Groningen
Signalement van de heer Rob Huter
-Grijze trui met geblokt overhemd
-Spijkerbroek
-Legergroene halflange jas
-Bruine leren schoenen
-Grijs haar, bril (soms wel en soms niet op)
-Wellicht enigszins verward, zoekend

De vermissing in het kort
-Kijk naar de opsporingsfilm: https://www.youtube.com/watch?v=BsQf90XeQHc
-Op 29 december 2018 om 9.45 uur van huis gegaan in Haren
-Via Albert Heijn en Jumbo (Haren) naar de stad gefietst.
-12.30 uur gezien in rijwielhandel Dik aan de Bedumerweg
-14.00 uur gezien in rijwielhandel Gro aan de Korreweg (laatste zichtmelding)
Lees eerdere artikelen op deze website. Klik in de zoekbalk ‘huter’.
Onduidelijke meldingen
-Op zondag 30 december tussen 15.00-16.00 uur zou iemand die op hem leek zijn gezien in de Onnerpolder (Osdijk)
-Rond 15 januari zou Rob Huter zijn gezien in het winkelcentrum Hooge Meeren in Hoogezand. Melder heeft geen nadere informatie helaas.
Honden
-Speurhonden van Signi hebben zijn spoor geroken (een oud spoor?) langs de Onnerweg, Rangeerterrein Onnen, Glimmen, De Punt, pad langs kanaal tot Vosbergen
-Zoekhonden van Dutch Rescue Dogs hebben de Onnerpolder nauwkeurig afgezocht
Zoekacties politie en particulieren
-Particuliere zoekers hebben de Onnerpolder afgezocht en allerlei mogelijke schuilplaatsen rond Glimmen en Onnen. Voorts de camping Meerwijck aan het Zuidlaardermeer. Ook in de stad is gezocht, vooral naar de fiets.
-Op dit moment wordt door particuliere zoekers gezocht rond de wateren Van Starkenborgkanaal, Reitdiep
-De politie trekt voortdurend tips actief na en werkt samen met particuliere zoekers
Zoek mee, kijk mee, denk mee.

11 reacties