Wederom start nieuwbouw. Vaart der volkeren in Haren – lees meer …
Deze zomer komen projecten in Haren van de grond die lange tijd vast zaten. Vandaag is er opnieuw een ‘start bouw’ feestje in Haren-Noord (Harenerholt) langs de Oosterweg. Deze keer start bouwer Heijmans met de bouw van 53 reeds verkochte woningen. Vorige week deed Geveke hetzelfde. En ook nu mag een blijde wethouder Michiel Verbeek oogsten wat zijn voorgangers moeizaam zaaiden. Vanmiddag om 15.30 uur wordt het startsein voor de bouw gegeven.
De opzet van de wijk Harenerholt is kleinschalig, waardoor tussen de woningen het open landschap zichtbaar blijft. De sfeer en stijl van de huizen sluit aan bij die landschappelijke setting. Het gebied dat Heijmans nu gaat bebouwen ligt globaal op de voormalige voetbalvelden van VV Gorecht, bereikbaar via de Grootslaan.
Heijmans is vorig jaar gestart met de verkoop van de woningen in dit gedeelte. Het gaat om klassieke rijwoningen en stijlvolle halfvrijstaande woningen. Inmiddels zijn 52 van de 53 huizen verkocht. Vanwege de succesvolle verkoop startte Heijmans onlangs met de verkoop van het volgende deelproject. In deze fase worden 22 halfvrijstaande villa’s gerealiseerd.
Context
1-Haren-Noord (ook wel Harenerholt genoemd) is de omstreden uitbreiding van Haren langs de Oosterweg. In het totaal zullen er in tien jaar bijna 400 woningen worden gebouwd. Omwonenden hebben de plannen tot aan de Hoge Raad bestreden. Het resultaat was een vertraging van twee jaar en de toezegging dat de bouw zeer gefaseerd zal plaatsvinden. Een tot nu toe onopgelost probleem is de toenemende verkeersdruk. Desondanks gaan de eerste palen van het plan (deelgebieden 5 en 6) dus nu de grond in. De verkoop liep goed en op één na zijn alle woningen moeiteloos verkocht.
2-Een ander project dat een lange aanloop had was de bouw van het nieuwe Zernike College aan de Kerklaan. Dat gebouw is vorige week officieus geopend.
3-En dan is er de nieuwbouw van de Sint Nicolaasschool op de plaats waar nu nog het Zernike College aan de Westersedrift zit. Ook daar kan men nu verder.
4-Ook het transferium (deel 2) is dit jaar losgetrokken. Ondanks archeologische vondsten is de aanleg in volle gang en wordt er nu al bestraat. Het tweede transferium is eigendom van de gemeente Groningen.
5-Last but not least: na ruim tien jaar touwtrekken wordt deze zomer een begin gemaakt met de bouw van een nieuw winkelcentrum voor Oosterhaar (Anjerlaan) met enkele tientallen appartementen.
Zorgenkind: Raadhuisplein
En zo gaat Haren deze zomer in de vaart der volkeren mee. Het tempo wordt nu opgevoerd, zo lijkt het. Het enige project dat nog blijft steken is het Haderaplein/Raadhuisplein. Het plan om daar Albert Heijn te vestigen is van de baan en daarmee alle ambitieuze plannen voor de bouw van winkels en woningen. De gemeente broedt wederom. Dat moet ook, want in het plein zit een deel van de financiering van het nieuwe gemeentehuis. Dat kostte destijds 11 miljoen euro, waarvan ongeveer 6 miljoen terugverdiend kon worden door de verkoop van het plein. Door de crisis is de waarde van het plein teruggeschroefd naar ruim 4 miljoen.
10 reacties