De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 27 Mei, 2026
Deze post is bekeken 1051 keer.

woensdag 18 maart 2026

Nieuws:

Harens Belang opgeheven

Door: Redactie

Het burgerinitiatief Harens Belang (voorheen Dorpsraad Haren) is opgeheven, zo melden welingelichte bronnen in Haren.

Het idee voor Dorpsraad Haren (zoals het in 2023 bij de oprichting werd genoemd) was helder: een brug vormen tussen wensen in wijken enerzijds en gemeente Groningen anderzijds. Ondanks tijd en energie die hier door oprichter Rolf Smit en bestuursleden in werd gestoken kwam ‘de brug’ niet uit de verf. In 2025 werd de naam Dorpsraad vervangen door Harens belang, omdat het bestuur meende dat die naam de lading beter dekte.

Wat er is misgegaan met dit initiatief is lastig te zeggen. Uit de reacties (ook op de website van Haren de Krant) bleek dat veel mensen vonden dat Harens Belang een te grote broek aantrok. In soms onaardige bewoordingen werd de initiatiefnemers ‘arrogantie’ verweten en veel mensen wensten niet door Harens Belang vertegenwoordigd te worden. Je zou daaruit kunnen afleiden dat Harenaars geen extra brug nodig denken te hebben om hun wensen en grieven aan de gemeente Groningen (of Gebiedsteam Haren) kenbaar te maken.

Ondanks de nieuwe naam kreeg Harens Belang geen vaste voet aan de grond en geen waardering van de mensen voor zij wie zich juist wilde inzetten. Hoewel een persbericht niet naar de media is gestuurd werd aan de redactie toch door meer mensen gemeld dat het doek is gevallen voor Harens Belang.

2 reacties

Hans zegt:

Wat er mis ging, is dat het initiatief uberhaubt is genomen.

Ik mag hopen dat deze zelfbenoemde dorps vertegenwoordigers de bevolking geen euro hebben gekost.
En laat het een les zijn. De afhandeling van de opheffing spreekt boekdelen over hoe capabel deze club was.

Gelukkig zijn ze weg.

inwonervanharen zegt:

Het probleem was gewoon dat het mensen waren die zelf dachten het te weten voor heel Haren. Was niks democratisch aan en dat viel bij velen in het verkeerde keelgat

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.