De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 17 september, 2026
Deze post is bekeken 308 keer.

woensdag 16 september 2026

Nieuws:

In Groningen worden vraagprijzen voor huizen nauwelijks omlaag bijgesteld

Door: Redactie

Vraagprijzen worden weer vaker verlaagd op de Nederlandse woningmarkt. Binnen Noord Nederland zijn de verschillen echter groot. In Groningen werd sinds begin 2023 bij slechts 5,6 procent van de verkochte woningen de vraagprijs tijdens het verkoopproces verlaagd. Daarmee behoort Groningen tot de gemeenten met het laagste aandeel prijsverlagingen in Noord-Nederland. Dat blijkt uit onderzoek van de landelijke makelaarskoepel Dynamis, waar het Harense kantoor Lamberink Makelaars en Adviseurs partner van is.

Toch een trend
In de noordelijke provincies als geheel werd de vraagprijs verlaagd bij 8,3 procent van de verkochte woningen in Groningen, 9,9 procent in Drenthe en 11,5 procent in Friesland.
Landelijk is eveneens een duidelijke ontwikkeling zichtbaar. In het tweede kwartaal van 2026 werd bij 8,9 procent van de verkochte woningen de vraagprijs tussentijds verlaagd, tegenover 7,5 procent een jaar eerder. Sinds het tweede kwartaal van 2025 ligt dat aandeel ieder kwartaal hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

Kopers worden kritischer
De ontwikkeling is opvallend, omdat de koopwoningmarkt nog altijd krap is. Toch lijkt de ruimte voor verkopers om hoog in te zetten kleiner te worden. Vooral aan de bovenkant van de woningmarkt worden vraagprijzen relatief vaak bijgesteld. Vanaf 1 miljoen euro gebeurt dit bij ruim één op de vijf woningen. “Ook in Noord-Nederland zien we dat kopers kritischer zijn geworden. Woningen die vanaf het begin realistisch geprijsd zijn, trekken nog altijd veel belangstelling. Een goede prijsstrategie blijft daarom essentieel voor een succesvol verkooptraject.” Ronald Zuidhof, makelaar en taxateur bij Lamberink Makelaars en Adviseurs

Geen omslag op de woningmarkt
De toename van het aantal prijsverlagingen betekent volgens Dynamis niet dat woningprijzen nu breed dalen. De cijfers wijzen eerder op een veranderende verhouding tussen de oorspronkelijke prijsverwachting van verkopers en wat kopers bereid zijn te betalen. Dat beeld verschilt sterk per prijsklasse. Woningen vanaf 1 miljoen euro die zonder prijsverlaging werden verkocht, brachten in het tweede kwartaal van 2026 gemiddeld nauwelijks meer op dan de vraagprijs. Bij woningen onder de 300.000 euro lag de uiteindelijke verkoopprijs gemiddeld 7 procent hoger.

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.


Recente berichten



Recente reacties