De krant die je leest van A tot Z
Maandag 31 augustus, 2026
Deze post is bekeken 359 keer.

woensdag 06 januari 2010

Nieuws:

Jacob’s droom komt uit

Door: Redactie

In onze krant van december maakte u wellicht al kennis met de nieuwste ondernemer van Haren. Zaterdag 9 januari komt eindelijk de droom van Jacob Alserda uit. Hij opent na een periode van intensieve voorbereidingen een winkel in Haren met betaalbare mode. Alserda treedt in de voetsporen van zijn vader, die voorheen de winkel Trico Smid had aan de Rijksstraatweg. Maar de winkel ‘Jacob’  wordt toch heel anders.

Jacob Alserda is de eerste huurder van het nieuwe winkelpand aan de Meerweg 13...

Jacob Alserda is de eerste huurder van het nieuwe winkelpand aan de Meerweg 13...

Jacob Alserda (27) komt uit een hecht gezin. Dat gegeven speelt een voorname rol nu hij op het punt staat een droom te verwezenlijken. “Mijn vader heeft een winkel in Bedum, Trico Smid. Vroeger heeft hij ook in Haren gezeten op de plaats waar nu Bakkerij Bart zit. Ik ben opgegroeid in die winkels, daar ontstond dus ook mijn belangstelling voor de detailhandel”, zegt Jacob, die in de eerste helft van januari zijn eerste eigen winkel in Haren opent. Er zijn overeenkomsten met de formule van Trico Smid, maar Jacob geeft daar zijn ‘eigen draai’ aan.

 

 

 

Als klein kind wilde Jacob vrachtrijder worden en toen hij oud genoeg was meldde hij zich aan voor de vrachtrijders-opleiding. Het werd niks, omdat hij niet bleek te passen in die ruige wereld van de dertig-tonners. Hij stapte over naar de school voor detailhandel (o.a. diploma mode-adviseur) en dat voelde als thuiskomen. Hij trad in de voetsporen van zijn vader en kreeg banen in herenmodewinkels in o.a. Haren (Klugkist) en Veendam (Schomaker). “Ik vond dat geweldig werk”, zegt Jacob. “Helemaal geknipt voor mij en daardoor begon zich mijn droom van een eigen winkel te ontwikkelen. In de afgelopen zomer was ik daar klaar voor. Ik kreeg de tip dat er een mooi winkelpand aan de Meerweg beschikbaar kwam. Eerst heeft mijn vader erover gedacht om met Trico Smid terug te komen naar Haren, maar ik was hem een slag voor, haha.”

Ontroerd

Het hechte gezin Alserda is van invloed geweest op Jacob’s plannen. Broer Johan: “Ik steek met liefde tijd in de zaak van mijn broertje, omdat ik in hem geloof.  Het gaat ons erom dat hij zijn eigen zaak kan beginnen.” Zichtbaar ontroerd kijken de broers elkaar even aan bij dit gespreksonderwerp. Verdere woorden zijn niet nodig om uit te leggen hoe de hele familie meedenkt, meehelpt en meeleeft met dit winkelplan van Jacob. Ondank het feit dat de banken niet happig zijn, lukte het de familie toch dit mogelijk te maken.

Trico Smid, maar dan anders

Het plan is helder. De nieuwe winkel wordt een ‘vervolg’ op Trico Smid, zeer betaalbare damesmode van goede kwaliteit. Pantalons vanaf 29,-, blouses vanaf 49,-. Dure merken zul je er niet vinden, maar wél o.a. Setter Mode en Jensen Woman (uit Denemarken). Naast mode is er ondergoed en bedtextiel. Zelfde formule: middensegment. Jacob: “Ik ben van mening dat er in Haren genoeg exclusieve damesmodezaken zijn, dit dorp kan wel een goedkoper adres gebruiken.” De naam van de winkel is ‘Jacob’. Daarover zegt Alserda: “Jacob is mijn naam en het leek me goed om daarmee duidelijk te maken dat ik het gezicht zal zijn van deze winkel. We waren vorig jaar met de familie in Canada en daar zag ik een winkel die ‘Jacob’ heette. Toen ik thuis dit voorstel deed moesten familie en vrienden eerst lachen. Maar dat was een lach die wilde zeggen: zo simpel en toch zo goed.”   

De droom komt uit. Omringd en gesteund door zijn familie begint Jacob Alserda in januari aan zijn grote Harense avontuur en hij is vol zelfvertrouwen: “Deze winkel wordt een succes. Ik heb veel geleerd van dit vak, op school en van mijn ouders, om te weten dat deze formule in Haren zal aanslaan.” De winkel krijgt een stijlvol interieur met de kleuren grijs, zwart en wit. Adres:  Meerweg 13, Haren.

2 reacties

Hernia zegt:

Ik heb diep respect voor deze jonge entrepreneur!

Hendrik van der Tuin zegt:

Succes Jacob! Mooi dat je doet wat je echt leuk vindt.

Groet,
Hendrik

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.