Fruit zou inbrekers op idee brengen
Een ludieke reclame-actie van een fruitleverancier in Haren-west kan niet aan de aandacht zijn ontsnapt van het publiek. De leverancier hing netjes sinasappels aan de voordeuren van woningen. Een kritische Harenaar meent dat inbrekers daardoor precies kunnen zien wie wel en niet thuis is. Koudwatervrees?Enkele bewoners van de omgeving Westerse Drift hekelen de actie van de Vitamineboer. De fruitbezorger hing dit weekend een netje met sinaasappelen aan de deuren in de omgeving van de Westerse Drift. Sommige bejubelen de actie, maar anderen zijn er minder blij mee. Inbrekers kunnen namelijk aan de netjes zien of iemand al dan niet thuis is.
Een bewoner van de Van Boendalestraat, Jacob, dacht in eerste instantie dat het ging om een actie van de plaatselijke Oranjevereniging. “Toen ik ’s ochtends mijn huis verliet, zag ik dat er een netje aan de deur hing met twee sinaasappels. Ik belde naar de Oranjevereniging, maar die wist van niets. Op een kaartje dat bij de sinaasappels was gestoken stond dat ze afkomstig waren van de Vitamineboer.nl.”
Sommige bewoners mogen dan wel blij zijn met het vitaminerijke cadeautje, Jacob niet. “Je maakt het inbrekers wel erg gemakkelijk. Als een netje na een paar dagen nog aan de deur hangt, is het duidelijk dat de bewoners weg zijn.” Perry Snijder van de Vitamineboer: “De sinaasappels die we aan de deuren hangen, zijn testsinaasappels. Mensen kunnen bij tevredenheid sinaasappels thuis laten bezorgen. We hebben enkele honderden klanten in Nederland.”
Snijder zegt begrip te hebben voor de bezwaren van Jacob. “Maar opdringerig vinden we onze actie niet. Vroeger kwamen er veel meer mensen aan de deur om waren te verkopen.”De politie laat weten het ophangen van de sinaasappels ‘niet echt handig te vinden’. “Strafbaar is het echter niet. We gaan er ook van uit dat de intentie van de Vitamineboer goed is”, aldus politiewoordvoerster Sylvia Sanders.
bron: dvhn
Geen reacties