De krant die je leest van A tot Z
Zondag 14 Juni, 2026
Deze post is bekeken 126 keer.

woensdag 16 mei 2007

Nieuws:

Gasleidingen Oosterhaar 1 versleten?

Door: Redactie

Het is denkbaar dat gasleidingen in woningen, die rond de jaren 70 zijn gebouwd, versleten zijn. Aan de Walstroweg in Haren (Oosterhaar 1) heeft de gemeente vastgesteld dat in twee woningen de gasleidingen versleten zijn geraakt. Men wijst er via de website op, dat bewoners zelf verantwoordelijk zijn voor hun gasleidingen en de veiligheid daarvan.Bij de gemeente Haren is twee weken geleden een aantal meldingen binnengekomen van inwoners, wonend aan de Walstroweg, bij wie de gasleidingen in slechte staat bleken te zijn. De inwoners hebben reparatie laten uitvoeren door een erkend installatiebedrijf. De slechte kwaliteit van gasleidingen kan op meerdere plaatsen, zeker in de buurten van ongeveer hetzelfde bouwjaar, in de gemeente voorkomen. De kwaliteit van de gasleidingen en uw veiligheid heeft wel onze zorg. Daarom vragen we u nadrukkelijk aandacht voor uw gasleiding.

De gemeente adviseert via de website om:
bij twijfel over de kwaliteit van de leidingen in uw huis, contact op te nemen met een installatiebedrijf om de conditie van uw gasleiding te laten onderzoeken. Bij een gebleken slechte kwaliteit van uw gasleidingennet is het ook raadzaam om uw buren daarover te informeren!

Ook u dient zorg te hebben voor uw gasleiding!
Bent u eigenaar dan dient u ervoor zorg te dragen dat de gasleidingen in uw huis goed zijn onderhouden. Woont u in een huurhuis dan adviseren wij u om contact op te nemen met de verhuurder om te vragen of de kwaliteit van de gasleiding in uw woning goed is of kan worden gecontroleerd.
De verantwoordelijkheid voor uw gasleiding en gasinstallatie ligt bij de eigenaar van de woning.

Rol gemeente

De gemeente kan u slechts wijzen op het probleem. De verantwoordelijkheid ligt bij de eigenaar. De eigenaar zal iets moeten doen. Controle van de leidingen kan een goed beeld geven van de kwaliteit van de leidingen en of er iets aan moet gebeuren.
De controle van uw gasleiding en gasinstallatie kunt u laten doen door een installatiebureau bij u uit de buurt.

Rol Essent Netwerk

Essent Netwerk is verantwoordelijk voor een goed onderhouden gasnetwerk. Daar besteden zij alle zorg aan. Als er een melding binnenkomt, dan lossen ze het probleem zo snel mogelijk op. Essent Netwerk is verantwoordelijk voor de gasleiding tot de hoofdmeter. Als eigenaar van een woning bent u echter verantwoordelijk voor de gasleiding (binnenleiding) vanaf de gasmeter. Deze bevindt zich meestal bij de voordeur. Heeft uw specifieke vragen of een storing, dan kunt u bellen met Essent Netwerk, telefoonnummer 0800 9009.

Vragen

Voor vragen over het netwerk kunt u terecht bij Essent Netwerk. Voor vragen over de kwaliteit van uw gasleiding kunt u terecht bij een installatiebureau. Als eigenaar dient u actie te ondernemen. Als huurder kunt u de verhuurder vragen actie te ondernemen. Als gemeente kunnen wij u niet meer doen dan u te informeren.

Bij twijfel: laat een erkend installatiebureau een controle uitvoeren!

Geen reacties

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.