Gemeente niet blij met artikel ‘Recht is krom’

In het gemeentehuis van Haren is Haren de Krant van februari op sommige kantoren met gemengde gevoelens gelezen. Het artikel ‘Recht is krom’ over een rare kwestie rond bestemmingsplannen, bevat volgens behandelend ambtenaar Wim Holtjer een fout.Het verhaal in de krant ging over een Glimmenaar, wiens buurman een garage bouwde die een meter te hoog was volgens het bestemmingsplan. De Glimmenaar kwam erachter dat de gemeente de vergunning had verleend met verkeerde bouwhoogte en daardoor geen bouwstop kon opleggen. De Glimmenaar maakte bezwaar, want hij voelde zich niet beschermd door de handhaver van bestemmingsplannen. De commissie van bezwaar gaf hem gelijk. Toch besloot de gemeente Haren daarop niet om het bouwwerk een kopje kleiner te laten maken. Integendeel, men heeft achteraf de overtreding gelegaliseerd. De Glimmenaar snapte er niets meer van en vertelde zijn relaas aan de krant. De foto toont rechts het nieuwe bouwwerk aan de Brinkweg in Glimmen, dat een meter te hoog is gebouwd en alsnog is gelegaliseerd.
Behandelend ambtenaar Wim Holtjer vindt dat er een fout in het artikel staat. Met name gaat het om de passage waarin wordt gesteld dat de gemeente ‘voorbij is gegaan aan het feit dat de commissie van bezwaar de klacht gegrond vond, door het bouwsel achteraf te gaan legaliseren.’
Holtjer hecht eraan een toelichting te geven. Wij publiceren natuurlijk graag zijn letterlijke reactie:
(Door Wim Holtjer, gemeente Haren)
In het artikel Recht is soms krom…. of niet? is de volgende onjuiste feitenweergave geslopen.
In dit artikel wordt de geschiedenis beschreven ten aanzien van het realiseren van een bijgebouw op het perceel Brinkweg 1 te Glimmen. Abusievelijk is gemeld dat de gemeente Haren de uitspraak van de Commissie bezwaarschriften inzake het bezwaarschrift tegen de verleende bouwvergunning ten behoeve van het oprichten van een schuur niet heeft gehonoreerd en gaat over tot het legaliseren van de te hoge garage.
Door deze onjuiste weergave van de feiten ontstaat het beeld dat de gemeente Haren willens en wetens in afwijking van een deskundig advies toch is overgegaan tot het legaliseren van het te hoge bijgebouw. Dit beeld is niet juist.
Feit is dat de Commissie bezwaarschriften de gemeente Haren niet alleen heeft geadviseerd het bezwaarschrift gegrond te verklaren en de verleende bouwvergunning te herroepen. De Commissie schrijft tevens letterlijk dat het in de rede ligt dat de bouwvergunning alsnog wordt verleend. Dit nadat alle belangen zijn geinventariseerd en zijn afgewogen.
Burgemeester en wethouders hebben dit advies overgenomen en de aanvraag om bouwvergunning opnieuw beoordeeld. Na een afweging van alle belangen (inclusief de belangen van de buurman) is besloten de bouwvergunning, conform het advies, alsnog te verlenen.
Geen reacties