De krant die je leest van A tot Z
Maandag 25 Mei, 2026
Deze post is bekeken 220 keer.

maandag 14 december 2009

Nieuws:

Korting voor ambtenaren heeft goede reden

Door: Redactie

Zo nu en dan, in verhitte discussies over het parkeerbeleid in Haren, steekt een verwijt aan de gemeente de kop op. Daarin wordt gesteld dat ambtenaren van de gemeente Haren met een korting van 70% hun parkeervergunning kunnen kopen bij de gemeente zelf. Is dat niet een korting op kosten van de burger? Gemeentesecretaris Eppo van Koldam kan het uitleggen. Hij zegt dat de korting feitelijk wordt bekostigd uit een geldpot van de gezamenlijke ambtenaren.

Van Koldam: “Bij de CAO voor de gemeenteambtenaren is een paar jaar geleden een bedrag beschikbaar gekomen voor “decentraal arbeidsvoorwaardenbeleid”. Dit is een budget dat in overleg met de ondernemingsraad mag worden ingezet voor algemene maatregelen in de sfeer van de arbeidsvoorwaarden. Anders gezegd: een deel van de loonruimte is niet vertaald naar een loonsverhoging, maar is inĀ  het potje decentraal arbeidsvoorwaardenbeleid gestopt. Het gaat dus om geld wat eigenlijk niet meer van de gemeente is, maar van de ambtenaren gezamenlijk. Vervolgens is op voorstel van de ondernemingsraad besloten het geld voor het decentraal arbeidsvoorwaardenbeleid onder andere in te zetten voor het geven van een korting op de parkeerontheffingen. De gemeente ontvangt dus het volle bedrag voor de ontheffing. Een deel van de
medewerkers zelf en een ander deel vanuit het budget decentraal
arbeidsvoorwaardenbeleid. Op deze wijze wordt de betaling ook binnen de
gemeentelijke administratie verwerkt. Om even in deze tijdgeest te
blijven: de ambtenaren spelen naar elkaar geen Sint Nicolaas op een
andermans zak, maar op hun eigen zak.”

2 reacties

Adri Hoogesteger zegt:

Er zal wel niet onrechtmatig gehandeld zijn, maar ondanks dat was het volgens mij verstandiger geweest om een andere oplossing te zoeken, en te vinden.
Daarmee was al het onprettig gedoe, wat nu toch speelt voorkomen.
Er zijn al genoeg onderwerpen in onze gemeente, waar de burger niet opgewonden over raakt, en dan dit er nog bij, vind ik niet doordacht.
Ik ben benieuwd of er meer reacties op komen.

Cees Bosman zegt:

Maar waarom parkeren ze dan niet in de parkeergarage i.p.v.op het Haderaplein?

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.