Pastor Arjen Jellema: “Soms moet je snoeien om te laten groeien”
De sluiting van de San Salvatorkerk in Helpman heeft emoties opgeroepen bij de parochianen daar. Een aantal van hen heeft nu onderdak gevonden in de katholieke Nicolaaskerk aan de Irenelaan in Haren. Van pastoor Arjen Jellema willen we graag weten wat er speelt in ‘katholiek Haren’.
Hildegard Parochie
Onder de naam Hildegard Parochie zijn vier voormalig zelfstandige parochies samengegaan in Haren, Groningen en Zuidhorn. In juli heeft de Hildegardparochie om verschillende redenen de Salvatorlocatie moeten sluiten. Het kerkgebouw is inmiddels (bijna) verkocht.
Verbondenheid
De locatie H Nicolaas in ‘Haren’ heeft het eveneens niet makkelijk, het aantal kerkgangers is niet groot en vergrijst, maar er is nog wel een aantal mensen die zich actief voor hun kerk willen inzetten. Zo blijft de Nicolaaskerk open en maakt nu dus een bescheiden groei door, doordat een aantal gelovigen vanuit Helpman nu in Haren ter kerke gaan. Desondanks heeft de rooms-katholieke kerk het (net als andere kerken) niet makkelijk. Als gevolg van een samenleving waar individualisme het vaak wint van gemeenschapszin en ‘religieus aanvoelen’, lopen kerken leeg. Volgens de Harense pastoor Arjen Jellema is er echter geen reden tot wanhoop. “We hebben nu moeten snoeien in de parochie, maar ik heb het vertrouwen dat we eens weer groei zullen zien. Ik merk dat de belangstelling voor geloof en Kerk weer toeneemt”, zegt hij. “Ook jongere mensen willen kennismaken met God, die het beste met ons voorheeft en die met ons meeloopt op het levenspad. God heeft een goed plan met de wereld, echt. In onze kerk leven we in verbondenheid met God en met elkaar en juist in een wereld van individualisering wordt dat weer gewaardeerd.”
Dit is nog niet het gehele artikel. Dat kunt u namelijk lezen in de krant die van 18-25 augustus wordt verspreid.

Geen reacties