De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 1 september, 2026
Deze post is bekeken 175 keer.

donderdag 26 november 2009

Nieuws:

Politie waarschuwt voor pinpasfraude in Haren

Door: Redactie

De politie in Haren werd recentelijk geconfronteerd met pinpasfraude. Deze vorm van fraude wordt vaak door onoplettendheid veroorzaakt. De daders zijn veelal Oost-Europese mannen. Via E-mail Alert heeft de politie inwoners van Haren gewezen op deze vorm van criminaliteit (zie hieronder).

 Bij winkels, met name supermarkten, dringen deze mannen zich nog wel eens op bij de kassa, of gaan op een zodanige afstand of hoek van u staan dat zij uw pincode kunnen meelezen als u die intoetst.

Bij het verlaten van de winkel kunt u dan aangesproken worden door een man die dan vraagt of u geld kunt wisselen voor een winkelwagentje. Vaak wordt hierbij met een hele snelle beweging het pasje uit de portemonnee gerold. Met de pincode en het pasje kunnen vervolgens grote geldbedragen van de rekening worden gehaald. Meestal merkt het slachtoffer pas later dat er een groot geldbedrag is afgeschreven.

Let op bij betalen
Let u dus goed op dat u uw code goed afschermt als u bij de kassa met uw pinpas betaalt en let daarbij ook even op uw omgeving. Wees alert op types die u buiten de winkel aanspreken en geld willen wisselen. Een gewaarschuwd mens telt altijd voor twee.

2 reacties

Trix zegt:

Quote: ‘Deze vorm van fraude wordt vaak door onoplettendheid veroorzaakt.’

Dat lijkt mij onjuist. Het plegen van fraude of iedere andere criminele actie ontstaat NIET door onoplettendheid.
Laten we de feiten niet omdraaien.

Pinpasfraude en alle andere vormen van ontoelaatbaar, crimineel gedrag ontstaan door de zelfzuchtige denk- en werkwijze van frauduleuze, criminele personages. Deze personen, of tenminste hun verwerpelijke gedrag dienen ‘verwijderd’ te worden.

En dus niet onze ‘onoplettendheid’.

Margreet zegt:

Dus met andere woorden: mensen die geld willen wisselen voor een boodschappenkarretje kunnen wel eens een van die criminelen zijn. Of is dat alleen als je een mannelijke Oost – Europeaan bent, die misschien achter je in de rij bij de kassa staat of die buiten om wisselgeld vraagt?

Een beetje vreemde manier van een bericht opstellen. Het werkt argwaan in de hand voor mensen die mogelijk totaal onschuldig zijn.

Wat ik me blijf afvragen: hoe vaak is het nu eigenlijk gebeurd hier in Haren? Al die bijwoorden in het bericht (vaak, veelal, wel eens…) én de oproep om vooral op Oost-Europese mannen te letten als je pint of kleingeld wisselt, doet vermoeden dat het dagelijkse kost is.
Hoe zit dat?

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.