De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 22 januari, 2026
Deze post is bekeken 1364 keer.

maandag 05 januari 2026

Nieuws:

Woonborg heeft per 1 maart nieuwe directeur-bestuurder

Door: Redactie

De Raad van Commissarissen van woningcorporatie Woonborg heeft Rob Hoogeveen benoemd tot nieuwe directeur-bestuurder. Hij treedt per 1 maart 2026 aan en volgt daarmee de huidige interim directeur-bestuurder Annemarieke Nagel op. Met zijn benoeming kiest Woonborg voor een ervaren professional uit de corporatiesector, met een sterke achtergrond in vastgoed, verduurzaming en organisatieontwikkeling. Woonborg heeft ook in Haren  989 woningen in de verhuur.

Rob Hoogeveen werkt momenteel bij woningcorporatie Actium als manager Vastgoed, een functie die hij sinds april 2018 vervult. In die rol is hij verantwoordelijk voor vastgoedsturing, (gebieds)ontwikkeling, verduurzaming, renovatie en onderhoud. Samen met collega’s werkt hij aan voldoende duurzame en betaalbare woningen, met oog voor bewoners en hun leefomgeving.
Ook vóór zijn tijd bij Actium deed Hoogeveen brede ervaring op binnen de corporatiesector. Hij werkte bij Lefier en de Alliantie, waar hij zich bezighield met onder meer strategie, gebiedsontwikkeling, leefbaarheid en maatschappelijke vraagstukken. De combinatie van inhoudelijke kennis, samenwerking en aandacht voor bewoners vormt de basis van zijn manier van werken.
Hoogeveen heeft ruime ervaring met het werken in samenwerking met gemeenten, huurdersorganisaties en maatschappelijke partners. Hij staat bekend om zijn verbindende stijl en zijn focus op betaalbaarheid, woonkwaliteit en duurzaamheid. Thema’s die goed aansluiten bij de koers en ambities van Woonborg.
De komende jaren staan bij Woonborg in het teken van grote volkshuisvestelijke opgaven, zoals verduurzaming, nieuwbouw en het verder versterken van de organisatie. De Raad van Commissarissen heeft er vertrouwen in dat Rob Hoogeveen, samen met medewerkers en partners, een waardevolle bijdrage zal leveren aan het realiseren van deze opgaven en aan de verdere ontwikkeling van Woonborg.

Wie is Woonborg?
Woonborg is een woningcorporatie in Vries. Met betaalbare woningen van goede kwaliteit biedt de corporatie circa 5.000 huishoudens een thuis in de gemeenten Groningen, Noordenveld, Aa en Hunze en Tynaarlo. Woonborg staat midden in de maatschappij en weet wat er speelt. De corporatie draagt, samen met haar partners, bij aan een omgeving waar het goed en fijn wonen is.

3 reacties

Bert zegt:

Gaat ie ook nog wat doen aan de wijken wat helemaal verpaupert en mensen aanspreken

Ton zegt:

Bert geeft niet duidelijk aan wat hij onder verpaupering van wijken en mensen aanspreken verstaat en welke wijken in het werkgebied van Woonborg dit dan naar zijn mening betreft.

Als Bert huurder van een woning van Woonborg is, kan hij dit via de huurdersvereniging en/of Woonbond melden. Is hij huurder van een woning bij een andere woningcorporatie of eigenaar-bewoner, kan hij zich ook tot Woonborg wenden: corporaties hebben een (wettelijke) taak rondom leefbaarheid en sociale veiligheid. Net als gemeenten, politie en welzijnsorganisaties.

De vraag daarnaast is: ook zelf kun je wat doen aan het tegengaan van verpaupering van wijken door, al dan niet met ondersteuning, buurtactiviteiten te organiseren, bewoners helpen met opruimen afval, etc. Dus vanuit meerdere kanten kun je samen heel wat bereiken.

Bert zegt:

Ton zal jou 1 ding vertellen, Woonborg doet er niks. Leonardo die bij ons in de wijk zit zie je nooit. Heb meerdere huurders gesproken en erkennen allemaal het zelfde probleem. Als U voor de Woonborg werkt zeg, kom maar langs dan gaan we praten ook met meerdere huurders.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.