De krant die je leest van A tot Z
Woensdag 13 Mei, 2026
Deze post is bekeken 303 keer.

dinsdag 08 maart 2022

Nieuws:

Wat brengen we vrijdag en zaterdag naar de Oosterweg om Oekraïne te helpen?

Door: Redactie

René Coumans, organisator van een grote inzameling van hulpgoederen voor Oekraïne meldt ons dat de lijst met benodigde spullen is uitgebreid. Hieronder treft u de aangevulde lijst aan. Het is te hopen dat mensen uit eigen voorraad kunnen leveren, of anders bij winkels deze spullen gaan kopen. Ook dat is een vorm van doneren. Inleveren kan vrijdag en zaterdag a.s. aan de Oosterweg 121. Lees meer https://www.harendekrant.nl/nieuws/hulptransport-oekraine-lever-spullen-in-aan-de-oosterweg-12-te-haren/
Levensmiddelen
Conserven in blik (niet in glas!!):
Groenten (pas op met typisch Hollandsche groenten)
Fruit (appelmoes, abrikozen, kersen op sap etc)
Vlees en vis
Tomaten
Soep

Droge producten
Meel
Macaroni
Cereals
Rijst
Suiker
Soep

Andere lang houdbare producten
Nutribars
Fruitpapjes
Noten en gedroogd fruit
Thee
Melkpoeder
Koffie
Koeken
Etc..
Bulk:

GROENTE
Aardappelen
Wortelen
Uien
Kool
Etc…
Anders:

OVERIG
Waspoeder
baby benodigdheden,
medicijnen,
batterijen,
dekens,
slaapzakken en warmtebronnen.
Ook behoefte aan allerlei uitrusting voor gevechten, denk aan helmen, vesten etc.

4 reacties

InwonerVanHaren zegt:

Drones zijn i.c.m. communicatie en een duidelijke kaart bijzonder waardevol voor het verzet!

DJI Mini 2 is zeer handzaam, eenvoudig in een rugzak te transporteren en ligt in gewicht. Uiteraard zijn ze erg prijzig om zo even te geven (dat snap ik ook wel).

Miek Berends zegt:

Google die kleine drones en je vindt meteen ook een rtl artikel dat waarschuwt tegen amateurs met zulke dingen in oorlogsgebied. Niet kopen dus. En helmen en vesten? Idem dito. Niet alles is goed genoeg voor oorlogsituaties. En overigens, behalve bij de Russen worden de soldaten altijd het best verzorgd. Dus laten wij maar voor de burgers zorgen.

En als u echt zelf spullen wilt sturen ipv geld via de betrouwbare organisaties , weet u wat cereals zijn? Granen. Maar bedoeld zijn ontbijtgranen, neem ik aan. Welnu, ik zag bij 1 van mijn Engelstalige nieuwszenders een gaarkeuken op straat waar havermoutpap werd uitgedeeld. Dus dat kent men. Brinta allicht niet.

En natuurlijk zetten mannen wel helmen, maar geen maandverband en tampons voor miljoenen vrouwen op hun lijstje. Dus laat die aardappels en wortels maar over aan de Polen en andere buren en denk liever aan die typisch vrouwelijke behoeften.

Rene Coumans zegt:

Update van mensen uit Ukraine:
Wat betreft kleding alleen stevige, warme winterkleding, meer voor mannen dan voor vrouwen, stevige schoenen, jassen etc. Verder geen behoefte aan ‘normale’ dagelijkse kleding.

René Coumans zegt:

Gisteren zijn alle spullen geladen voor Ukraine. In de afgelopen dagen zijn er nog € 400 donaties binnengekomen. Daarvoor zijn nog meer levensmiddelen gekocht die gisteren ook allemaal mee konden op transport. De vrachtauto gaat vandaag nog ergens anders in Nederland bijladen en daarna gaat hij richting Kiev in Ukraine.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.