PvdA doet niet geheimzinnig
De PvdA in Haren doet niet geheimzinnig over geldzaken. Op haar website publiceert men deze maand de salarissen van raadsleden en wethouders.Op www.haren.pvda.nl valt te lezen tegen welke vergoedingen de raadsleden en wethouders hun werk doen. De letterlijke tekst luidt:
Het geld dat een bestuurder krijgt wordt vooral bepaald door de grootte van de gemeente waarin zij/hij werkzaam is. De commissie Dijkstal stelt voor om de bedragen te verhogen, voor raadsleden met 15% en voor wethouders met 3%. Maar wat krijgen ze nu?
Het salarisstrookje van een raadslid in Haren
Bruto raadslidvergoeding 498, 15
Onkostenvergoeding 140,69
Totaal: 638,84
Loonheffing – 47.25
Netto maandelijks 591,59.
Dit is het hoogste bedrag, want het netto bedrag voor iemand die het raadswerk naast een baan doet valt lager uit.
De vergoeding is in principe voor alle leden van een fractie hetzelfde. Jos krijgt niets extra omdat hij fractievoorzitter is.
Het bedrag dat u op het NOS-journaal hoorde – 1900 per maand – is voor een fulltime raadslidmaatschap – een volledige werkweek dus. Dat komt alleen in grote steden voor.
Het inkomen van onze wethouder
Bruto per maand 5025 euro
Netto per maand 3375 euro
+ vakantiegeld
Geen reacties