Werkstraffen van 100 uur geëist tegen leerlingen Harens Lyceum
Op 9 april stookten vier jongens een vuurtje in de toiletten van het Harens Lyceum aan de Kerklaan. Hulpdiensten rukten uit. Vandaag heeft het OM tegen de jongens van 15 en 16 jaar taakstraffen geëist. Hij hield rekening met het blanco strafblad van de kinderen. Daarom was de helft van de eis (100 uur) voorwaardelijk.
De jongens staken op 9 april van dit jaar in de wc het toiletpapier in brand. De brandweer rukte uit met een bluswagen en een hoogwerker. Het gebouw aan de Kerklaan in Haren werd kort na het middaguur ontruimd. De lessen van die middag vervielen.
Veel erger af kunnen lopen
De officier van justitie vond dat de jonge brandstichters met dit gedrag gevaar veroorzaakten voor alle aanwezigen op school. ‘Het had veel erger kunnen aflopen’.
Duizend euro
Naast de werkstraf eiste de officier dat dit viertal de schadevergoeding van duizend euro moet betalen. De rechtbank doet over twee weken uitspraak.
Bron rtvn.
Geen reacties