De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 18 november, 2025
Deze post is bekeken 2014 keer.

dinsdag 17 juni 2025

Column:

Column Daphne de Haan, centrummanager Haren (juni 2025)

Door: Redactie

Waarom ondernemen in Haren?

Wie in Haren onderneemt, weet dat je dat niet zomaar doet. Je kiest niet alleen voor een locatie maar voor een gemeenschap. Haren is geen stad, geen bedrijventerrein vol anonieme kantoren. Haren is een dorp – met een ziel, een identiteit en vooral: mensen die elkaar kennen. Dat is meteen de charme én de uitdaging van ondernemen hier. Klanten zijn over het algemeen geen vluchtige passanten, maar buren. Je krijgt een goede naam of juist niet en dat gaat rond. Je moet er dus staan. Niet alleen met kwaliteit, maar ook met je hart. Wie écht iets toevoegt, merkt dat Haren loyaal is. Tegelijkertijd voelen wij ook de grenzen. Haren is klein. Je zit niet midden in de hectiek van Groningen, waar dagelijks duizenden mensen langs je etalage lopen. Hier moet je zelf naar buiten, creatief zijn, je klanten opzoeken. Ondernemen in Haren is pionieren met wortels: je zoekt vernieuwing, maar je blijft trouw aan de waarden van het dorp. Gelukkig zit er beweging in. Steeds meer ondernemers kiezen bewust voor Haren. Ze zoeken rust, ruimte, een betrokken publiek – en durven te dromen van iets nieuws op een vertrouwde plek. Dat vraagt lef. Maar het levert je iets bijzonders op: ondernemerschap dat niet alleen draait om winst, maar ook om verbinding. Misschien is dát wel de echte kracht van ondernemen in Haren. Je bouwt hier niet alleen aan je bedrijf, maar ook aan de gemeenschap. En dat is – in deze tijd van vluchtigheid – misschien wel het krachtigste verdienmodel dat er is. Wil jij ook net als ik ondernemen in Haren en bijdragen aan ons prachtige dorp? Mail mij!

Info@bedrijvenverenigingharen.nl

11 reacties

Freek zegt:

Rust in Haren? Overlastgevende jongeren zorgen regelmatig voor een heel ander sfeertje! Bij Harfest afgelopen weekend was het wederom bingo, zelfs de politie moest opdraven..

Ondernemen in Haren is hierdoor minder aantrekkelijk en daar gaat u aan voorbij.

Daphne De Haan zegt:

@Freek, daar ga ik zeker niet aan voorbij. Wij hebben rechtstreeks contact met de buurtagent.

Wat u zegt dat het dit weekend bij Harfest bingo was klopt niet, dit event staat helemaal los van de overlastgevende jongeren dit weekend. Heb ze er niet één keer gezien, en was er zelf het hele weekend!

annemarie van vossen zegt:

Harfest is rustig verlopen, ik heb ook geen overlastgevende jongeren gehoord of gezien.

inwonervanharen zegt:

Over ondernemen in Haren gesproken, is al bekend wanneer de Blokker op gaat?

En over de overlast. Van mij mogen de BOA’s wel weer patrouilleren in het Centrum. Kunnen ze al die mensen die door de Loopgebieden fietsen (Zoals brinkhorst & beide paden langs klooster reizen (tussen de Jumbo en Rijksstraatweg) ook eens aanspreken en ook eens de mensen die een auto parkeren voor de Expert om boodschappen te gaan halen bij de Action en/of Zeeman, terwijl dit elke dag tussen 7:00 en 18:00 uur een Laad- en Losplaats is. Dus GEEN parkeerplaats. En ik denk ook dat het de fietsendieven waar toch in elk geval in het verleden veel last van was ook afschrikkend werkt

Redactie zegt: Blokker gaf tijdens ons interview aan dat eind juli op zijn laatst de vestiging weer open is.

Harenaar zegt:

Dat er geen overlastgevende jongeren waren klopt denk ik, maar dat Harfest rustig is verlopen beslist niet. Ik blijf het bijzonder vinden dat je bij zo’n evenement oordopjes moet dragen om je oren te beschermen (want >80dB), terwijl het toch duidelijk ook een sociaal karakter heeft.

Paul Visser zegt:

@inwonervanharen: wat betreft parkeren voor expert geef ik u gelijk voor het fietsen door wat u noemt loopgebieden zeg ik Shared Space

inwonervanHaren zegt:

Even nog over de Blokker, Ik las net op RTV Noord dat de nieuwe eigenaar verwacht de Blokker al begin Juli te kunnen openen in Haren. Er zal hier een mix zijn van oud en nieuw personeel.

https://www.rtvnoord.nl/economie/1312868/de-blokker-hoogezand-is-heropend-vestiging-haren-volgt-binnenkort

Jacob zegt:

@Paul Visser: Er staan borden dat het een voetpad is, daar mag dus niet gefietst worden.

inwonervanHaren zegt:

Paul Visser. Die gebieden die ik noemde zijn volledige loopgebieden (staat duidelijk aangegeven met blauw rond bord met witte figuren ) en heeft niks te maken met Shared Spaces

Hans zegt:

Dat is nog eens een knap staaltje van met twee maten meten, Paul.

Volgens mij staat het er met borden (G07) redelijk duidelijk aangegeven.

Antoine zegt:

Tja, zoeken naar ondernemers… en het volgende faillissement dient zich alweer aan.
https://dvhn.nl/economie/Bruidsmodezaak-Xsasa-in-Haren-failliet.-%E2%80%98Spannend-voor-bruidjes%E2%80%99-46677226.html

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.