De krant die je leest van A tot Z
Dinsdag 28 April, 2026
Deze post is bekeken 2276 keer.

maandag 12 januari 2026

Nieuws:

Ex-pand ABN Amro Haren verkocht

Door: Redactie

Het pand op de hoek van de Rijksstraatweg en Brinkhorst waar vroeger ABN Amro was gevestigd, is overgegaan in andere handen.

Hofman Vastgoed is al jaren bezig om dit pand te ontwikkelen met appartementen (boven) en winkelruimte onder. Volgens een zegsman van Hofman Vastgoed gaat deze ontwikkeling gewoon door, maar nu onder een andere eigenaar. Wie de nieuwe eigenaar is, wil hij niet kwijt en ook over het tijdpad kan hij nog geen mededelingen doen.

 

Lees dit artikel uit 2024: https://www.harendekrant.nl/nieuws/nieuwe-ontwikkeling-in-oude-pand-abn-amro/

Boven het pand toen de bank er nog zat (tot 2020). Onder zoals de plannen waren van Hofman Vastgoed.  Details over de nabije toekomst zijn ons nog niet bekend.

5 reacties

Piet zegt:

Naar verluidt werd belegger Hofman door de gemeente behoorlijk tegengewerkt omdat hij bij de realisatie van deze nieuwe appartementen verplicht ook zelf parkeerplaatsen moest realiseren. Dat roept vragen op.

Namelijk waarom krijgt de projectontwikkelaar Explorius – die voor de Aldi een winkel gaat bouwen op het Haderaplein – zoveel extra parkeerplaatsen achter een slagboom, er gratis bij?

Is dat niet bevoordeling door de gemeente van Explorius? Mag dat wel?

Kan de journalist eens wat vragen stellen?

Redactie zegt: Interessante invalshoek, dank. De eerste gedachte is: Hofman kocht geen grond waar geparkeerd kon worden (die ruimte is er niet) en Explorius daarentegen mag als eigenaar van de ‘parkeergrond’ wél bepalen of en hoe daar geparkeerd gaat worden.

MooidorpHaren zegt:

@Piet

Explorius heeft via een openbare Europese aanbesteding grond voor een bouwplan met parkeren gekocht van de gemeente Haren. Weet niet wat de redactie moet onderzoeken. Die aanbestedingsstukken zijn gewoon openbaar geweest.
Iemand die woningen wil bouwen (ook in bestaand pand) moet voldoen aan regels die door de gemeente zijn vastgesteld. O.a. ten aanzien van parkeren. Dat is ook openbare info.

inwonervanharen zegt:

Ik hoop wel dat dit niet gaat betekenen dat de enige pinautomaat buiten de supermarkten om gaat verdwijnen dan.

Henk zegt:

@Piet Bijzonder verhaal maar je zou wel eens gelijk kunnen hebben. De gemeente stelt eisen ten aanzien van parkeren voor nieuwe woningen en kantoren maar biedt haar eigen medewerkers geen parkeerplaats. Oftewel zelf hoeft de gemeente er niet aan te voldoen. Zoals lokaties gedempte Zuiderdiep, Harm Buiterplein, Hanzeplein, Trompsingel ..

Winter zegt:

De Next sportschool. Kan er nog wel bij…willens en wetens hollen we het centrum uit.

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.