De krant die je leest van A tot Z
Donderdag 2 oktober, 2025
Deze post is bekeken 2778 keer.

maandag 28 juli 2025

Nieuws:

Golf is een sport voor alle generaties

Door: Redactie

Het valt op dat ook jonge mensen gaan golfen, meer dan vroeger. Een bezoekje aan de Noord-Nederlandse Golf & Countryclub in Glimmen bevestigt dit beeld. Manager Jurjen Eerdmans zegt dat steeds meer jonge mensen en kinderen zich bij de club aansluiten. Kennelijk is het ‘oubollige’ imago er een beetje af. We treffen Bart Boerema die met zijn kleinzoon Daan een balletje komt slaan.

Bart is wielrenner maar golft sinds enkele jaren in Glimmen. Zijn kleinzoon is samen met zijn vader lid van een andere club maar is vandaag als introducé met opa mee. “Ik vind het een leuke sport” zegt Daan. “Mijn clubs zijn korter en lichter. Maar de techniek is hetzelfde als grote mensen. Bij het afslaan heb ik de bal al eens 80 meter ver geslagen.” Voor de verschillende situaties heeft Daan verschillende clubs. Zo is er eentje met een schuin blad, waarmee ballen steil omhoog geslagen kunnen worden als ze bijvoorbeeld in de zandbak zijn beland. Daan demonstreert een slag. Hij legt de bal op een plastic stokje zodat de kans klein is dat zijn club tijdens de swing de grond raakt. Opa Bart kijkt met een glimlach toe.

Natuurschoon

Bart Boerema, ondernemer, vindt in de golfsport pure ontspanning. Wandelend over het gras in een oase van bos, rust en natuurschoon. Hij legt uit dat kinderen vaak een Par3 baan doen, waar 9 holes zijn over een afstand van maximaal 120 meter. De grote mensen doen meestal de baan met 9 of 18 holes. En voor de beginners onder de lezers: de hole is het gaatje met vlag waar de bal in zo min mogelijk slagen moet belanden. Met de ‘green’ wordt het stuk gras bedoeld waar die hole is en waar de speler zijn laatste nauwkeurige slag moet slaan om te kunnen ‘putten’. Wie voor de 9 of 18 holes de minste slagen nodig had alvorens te putten is de winnaar.

Trots
Opa Bart Boerema kijkt trots naar zijn kleinzoon als die de swing demonstreert. Hij zegt: “Deze sport is zo mooi omdat het de strijd is met jezelf en met de omstandigheden. Hoe staat de wind, loopt de baan schuin? Je moet iedere slag goed voorbereiden en de bal de juiste snelheid meegeven. Dat is nog niet alles: je bent lekker in beweging.” Meer informatie over deze sport op https://www.nngcc.nl/

Foto: Daan aan slag, opa kijkt toe

2 reacties

willy zegt:

Sinds mei 1954 wordt gegolfd op de Pol(l) bij Glimmen.
Daarvoor werd een balletje geslagen op vliegveld Eelde, maar
wegens uitbreidingen voor het vliegen, waren ze er niet meer welkom.
In 1952 kon het landgoed bij Glimmen gekocht worden. In 1954 was het
terrein gereed en een stuk spannender volgens de schrijver, dan het vlakke
veld in Eelde.:
berichtje + foto:
https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?query=poll+landgoed&facets%5BspatialCreation%5D%5B%5D=Groningen&page=1&coll=ddd&identifier=ddd:010886030:mpeg21:a0177&resultsidentifier=ddd:010886030:mpeg21:a0177&rowid=8

willy zegt:

Juli 1990 liep een onbekende koe bij het terrein. De gemeente Haren
zat hiermee in de maag en plaatste een advertentie in de krant, dat
de eigenaar zich binnen 8 dagen kon melden, anders werd het dier verkocht.
Gelukkig meldde een boer uit Noordlaren zich tijdig.
Een paar jaar ervoor waren namelijk een paar schapen de “boosdoener”.
De gemeente plaatste ook toen een advertentie en na de 8 dagen werden deze dieren
verkocht. Echter vlak erna op dezelfde dag liet de eigenaar van zich horen.
Foto koe : https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?query=koe+glimmen&facets%5Bperiode%5D%5B%5D=2%7C20e_eeuw%7C1990-1999%7C1990%7C&page=1&coll=ddd&identifier=ddd:011019391:mpeg21:a0199&resultsidentifier=ddd:011019391:mpeg21:a0199&rowid=1

Wilt u reageren?




Wij plaatsen alleen inhoudelijke reacties. Reacties met voornamelijk slogans en kreten worden niet gepubliceerd.