D66 niet blij met proces herindeling
De fractie van D66 Haren legt zich morrend neer bij de keuze van de raad om op 25 november een fusiepartner te kiezen. De partij vindt nog steeds dat het proces niet zorgvuldig en goed verloopt, omdat burgers geen wezenlijke inbreng lijken te krijgen, zo meent men.Met tegenzin maakt D66 er nu het beste van en probeert de komende weken met burgers van de gemeente Haren in contact te komen om sentimenten te peilen. Dat laat de partij weten in de navolgende verklaring.
Tekst D66
D66 kiest ook namens u
Afgelopen maandag stond de herindeling van de gemeente Haren op de agenda van de gemeenteraad. De fractie van D66 heeft gepleit voor een zorgvuldig proces, met duidelijke kaders en afspraken. Een proces waarin de inwoners worden meegenomen en dat de tijd krijgt die het nodig heeft. De meerderheid van de raad vond echter dat er op 25 november best een definitief besluit kan worden genomen: herindelen met Groningen en Ten Boer of met de Drentse gemeente Tynaarlo. Het louter informeren van inwoners vonden de meeste raadsfracties wel afdoende.
D66 heeft een andere opvatting over zorgvuldigheid en over het betrekken van inwoners. Toch zal ook D66 eind november een keus moeten maken, zo gaat dat bij meerderheidsbesluiten. De fractie zal de korte tijd die er is, gebruiken om zoveel mogelijk informatie over de beide herindelingsscenario’s te verzamelen, om op basis daarvan een weloverwogen en goed onderbouwde keuze te maken. Maar bovenal willen de (raads)leden van D66 met zoveel mogelijk inwoners in gesprek om te horen wat zij belangrijk vinden en waar hun voorkeur naar uitgaat.
U zult ons de komende weken op verscheidene plaatsen tegen komen onder het motto: ‘D66 kiest ook namens u!’
Wij hopen dat veel inwoners ons deelgenoot willen maken van hun opvattingen, ons willen laten weten wat zij ervan vinden en hun vragen aan ons voor willen leggen. Uiteraard gaan wij het debat graag aan.
Op de website www.d66haren.nl is actuele informatie te vinden. En een ieder is alvast van harte uitgenodigd ons te mailen op d66harenkiest@gmail.com
De fractie van D66
Wil Legemaat
Marjan Bachman
Gerben Pek
21 reacties