Lezing over Chinese Tuin Hortus
Op 2 april neemt Els Lahiri, rondleider van de Hortus Haren, bezoekers mee op een reis door de verborgen filosofieën en symbolen van de Chinese tuin.
In de lezing ‘In de ban van de Mingtuin’ zal Els Lahiri dieper ingaan op de betekenis van verschillende elementen van de tuin, zoals de naamgeving van paviljoens en andere structuren. Zo ontdek je de betekenis achter namen als “De Tuin van het Thee maken”, het “Duizend Dingen Paviljoen” en het “Eiland der Geliefden”. Deze unieke namen dragen bij aan de rijke symboliek die centraal staat in de Chinese tuintraditie.
De lezing vindt plaats ter gelegenheid van de renovatie van de Chinese Tuin en vormt een voorloper op de Open Dag die gepland staat op 17 mei 2025. Deelnemers kunnen zich voorbereiden op een inspirerende avond over Chinese filosofie, symboliek en de geheimen van thee.
Aanmelden kan tot 28 maart via onze website: hortusharen.nl/actueel.
Praktische Informatie
- Datum: 2 april 2025
- Tijd: Inloop vanaf 19:30 uur, lezing van 20:00 – 21:00 uur
- Locatie: Bovenzaal van het Theehuis Kreunen van de Draak, Hortus Botanicus Haren, Kerklaan 34, 9751 NN Haren
- Kosten: €10,- (€7,50 voor Vrienden van de Hortus)
- Inschrijven: Aanmelden is mogelijk tot en met 27 maart 2025.
- Telefoonnummer: 050-5370053
- Meer informatie: www.hortusharen.nl
Geen reacties