Orchideeen-kweker houdt open huis
Dit jaar rondom Pasen is er een orchideeententoonstelling van 14 t/m 17 april bij Reinhart Orchideeen aan het Westerveen in Haren.
Dagelijks van 10:00-17:00 bij Reinhart Orchideeen aan het Westerveen 16 (Harenermolen) te Haren. De kweker meldt ons:
“We zijn soms moeilijk te vinden maar tussen Haren en Glimmen moet men de Viaductweg inslaan en dan de eerste weg links nemen.Er is een unieke collectie, met een grote verscheidenheid, te zien.”
Openingstijden van 10:00 tot 17:00 uur.
(vrijdag en zaterdag vanaf 09:00 uur)
De planten worden tentoongesteld in de orchideeentuin van de kwekerij. De tuin is een afgescheiden gedeelte van de kas. (Dus altijd lekker warm).
Reinhart: “We hebben er een oerwoud van 500 m2 geschapen waarin de planten in hun natuurlijke omgeving te zien zijn. We raden iedereen aan om dit met eigen ogen te komen zien.
Er wordt uitleg gegeven over het kweken van orchideeen. Maar ook onze anthuriumkas (snijbloemen) kan men bekijken. We hebben overal borden opgehangen met extra uitleg.”
Tijdens onze open dagen is er een IKEBANA-tentoonstelling.
De Nederlandse Ikebana Vereniging, afdeling Noord (Friesland, Groningen en Drenthe) organiseert een Ikebana-expositie.
Ikebana, de Japanse bloemschikkunst, wordt gekenmerkt door eenvoud, goede compositie van plantenmateriaal en vaas of schaal. Daarbij wordt gelet op vorm, lijn en kleurcombinatie.
In tegenstelling tot het westelijk bloemschikken is de in de Ikebana ruimte belangrijk in de schikkingen.
De deelnemers aan de expositie laten u schikkingen zien van beginner tot vergevorderde.
Tijdens de tentoonstelling worden er ook demonstraties gegeven, zodat u een inzicht krijgt hoe de schikkingen gemaakt worden.
De kwekerij is ontstaan als gevolg van een uit de hand gelopen hobby. Dit is terug te vinden in de manier waarop de kwekerij is opgezet. Frans Reinhart, fulltime kweker sinds zijn 55ste heeft onder anderen een ruimte om groepen te ontvangen.
Geen reacties